Пацієнти з прифронтових територій Донеччини можуть консультуватись у лікарів-спеціалістів дистанційно
Пацієнти з прифронтових територій Донецької області можуть отримувати консультації лікарів-спеціалістів дистанційно завдяки впровадженню телемедицини в Обласному медичному обʼєднанні Краматорська.
Про це розповідають у МОЗ.
До початку повномасштабного вторгнення РФ об’єднання обслуговувало близько мільйона людей, а нині близько 350 тисяч пацієнтів, які залишилися у регіоні.
Телемедицину у Краматорську почали застосовувати задовго до початку великої війни, втім, попитом такі послуги не користувались. Активніше впровадження нових технологій почали торік у березні.
Велика частина спеціалістів обʼєднання з початком воєнних дій у регіоні переїхали до Львова, Стрия, Києва, Харкова та інших міст, проте продовжують надавати медичну допомогу своїм пацієнтам попри сотні кілометрів відстані. Крім того, заклад розширює телемедичну мережу та залучає й інших спеціалістів, доступ до яких за місцем проживання пацієнти не мали.
“Серед лікарів, які проводять телеконсультації, є лікар-гематолог, який працює в одному із провідних закладів країни. Навіть до війни потрапити до такого фахівця пацієнтам було надзвичайно складно – необхідно було поїхати до Києва, довгий час чекати на прийом у черзі й т. д. Зараз хворий може отримати таку консультацію, висновок та призначене лікування дистанційно, і лише за необхідності лікар може запросити пацієнта на фізичний прийом”, – розповідає директор об’єднання Олександр Гейко.
Торік телемедицину активніше почали застосовувати й у Слов’янську.
Нагадаємо, що впровадження телемедицини є стратегічним проєктом, що рекомендований для всіх громад України, але особливо для тих, які постраждали внаслідок війни.
ZMINA детально розповідала, що таке телемедицина, а також про її історію в Україні, яка почалася ще 1935 року.
Фотографія обкладинки: otmo.dn.ua