Більшість українців використовує соцмережі як основне джерело новин — опитування

Дата: 29 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Для пошуку новин українці переважно використовують соціальні мережі, а відсоток тих, хто користується телебаченням, продовжує зменшуватися.

Про це свідчать результати щорічного дослідження USAID-Internews “Ставлення населення до медіа та споживання різних типів медіа 2022”, презентація якого відбулася 29 листопада в “Укрінформі”.

Загалом до соцмереж у пошуках новин звертаються 74% респондентів.

Телеграм нинішнього року став основною соцмережею для комунікації й водночас споживання новин. Фейсбук скоротив аудиторію, вайбер — зменшив аудиторію для спілкування, але залишився стабільним для споживання новин, йдеться в дослідженні.

Найбільш популярні соцмережі серед українців віком 18–35 років, новинні сайти — серед 35–45-річних, старші за 46 років найбільше споживають новин з телебачення, йдеться в дослідженні.

Для порівняння, якщо 2015 року 85% респондентів переважно брали новини з телебачення, то нинішнього року таких лише 36%.

Водночас 49% респондентів звертаються по новини до декількох видів медіа, але якщо вони використовують лише одне джерело, то це, як правило, соцмережі.

Серед новинних ресурсів перевагу українці надають онлайн-сервісам гугл та ukr.net.

Загалом, за словами директорки Internews в Україні Джиліан МакКормак, це дослідження показало, що українці під час війни споживають більше новин, стійкіші до дезінформації та більше довіряють своїм медіа.

Дослідження виконане InMind на замовлення Internews у межах “Медійної програми в Україні” за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проходило в чотири етапи — як загальнонаціональне опитування, так і фокус-групи. Період опитування — липень — вересень 2022 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter