Основним викликом свободі слова під час парламентських виборів стали псевдожурналісти – ІМІ

Дата: 22 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Під час проведення позачергових парламентських виборів експерти Інституту масової інформації зафіксували лише один випадок порушення свободи слова. 

Про це свідчать дані моніторингу організації. 

Порушення сталося в Полтаві, де голова виборчої комісії забороняв фотографу місцевого видання вести зйомку на дільниці навіть після того, як той показав посвідчення. Інцидент закінчився після роз’яснення голові комісії про порушення законодавства з його боку.

Однак, як зазначають в ІМІ, 21 липня експерти зафіксували одразу декілька випадків надання журналістських посвідчень стороннім особам. Випадки із псевдожурналістами зафіксували в Донецькій, Житомирській, Полтавській та Івано-Франківській областях.

“У Донецьку область поліцейські не пустили автобуси з молодиками спортивної зовнішності, які представлялися журналістами та їхали на екскурсію в область. А в Івано-Франківську міський голова Руслан Марцінків та його перший заступник Микола Вітенко перебували на виборчій дільниці №260898, аргументуючи це наявністю журналістського посвідчення від місцевого ЗМІ”, – розповіли про декілька зафіксованих випадків експерти. 

Також на Херсонщині виборець, який зареєструвався на дільниці як журналіст медіа “Правовий контроль України”, намагався винести бюлетень з дільниці. Поліцейські, які перебували на місці інциденту, кваліфікували його як “незаконне використання виборчого бюлетеня… більш ніж один раз”. Водночас у самому виданні підтвердили те, що чоловік є їхнім позаштатним кореспондентом, але зауважили, що редакція не є відповідальною “за особисті неправомірні дії громадян, які стали спецкореспондентами нашої редакції на громадських засадах”.

Як відомо, 21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. За даними ЦВК, явка на них становила 49,84%. У день голосування правоохоронці зареєстрували понад 2 тисячі повідомлень, пов’язаних з виборами. Правоохоронці реєстрували на дільницях так званих “гастролерів”, а на Львівщині одна з виборчинь намагалася з’їсти бюлетень. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: