Організаторки Феміністичного маршу 8 березня заявляють про погрози

Дата: 07 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Організаторки Феміністичного маршу, який відбудеться завтра в Києві, отримують погрози у соцмережах.

Про це повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.

Ці погрози мають системний характер. Зокрема, в соцмережі “Вконтакте” від 5 березня у групі “Зентропа Україна” йдеться про те, що “…на вулиці знов вилізе нечисть, яка захоче пройтись маршем по нашій столиці. Феміністки, гомосексуалісти, лівачьйо, яке любить нападати на правих, а також ліберасти, і всякі квірінтерпостхьюмоговносексуали – все це буде оскверняти повітря, викрикуючи дегенеративні лозунги та крокуючи з плакатами…

Зупинити наступ на здорові цінності – наш обов’язок!

Закликаємо всіх людей доброї волі, всіх націоналістів вийти і не допустити чергового грантожерського мракобісся”.

Організаторки також оприлюднили сьогодні заяву про погрози фізичного насильства над учасницями Маршу й окремими організаторками, заклики до нападу на них, образи й принизливі коментарі.

“Жінки, дівчата і дівчатка в Україні постійно перебувають під тиском насильства або загрози дій. При чому не тільки “прихованих” форм, таких як репродуктивне, психологічне або економічне насилля, які нормалізовані й вважаються “традиційними” в нашому суспільстві. Але і прямих форм насилля – зґвалтувань, системного домашнього й вуличного насильства.

Підготовка Маршу показово розкрила низку цих проблем. Ми отримуємо погрози фізичного насильства над учасницями Маршу й окремими організаторками, заклики до нападу, образи й принизливі коментарі. Це індикатор системного недотримання основних прав і свобод людини, зафіксованих не лише міжнародними правовими документами, а й Конституцією України. Тільки об’єднавши зусилля, ми зможемо протистояти системному насильству й ультраправого тиску на кожну з нас. Прийди на Марш і скажи “Ні!” пригніченню й страху”, – коментує незалежна активістка Ксенія Ніколаєнко.

Організатори також інформують, що попередили Національну поліцію про можливі провокації.

Нагадаємо, цього року Феміністичний марш відбудеться під назвою “Ні насильству всіх форматів – від роддомів до військкоматів!”.

Марш розпочнеться в Києві 8 березня прес-брифінгом для журналістів/журналісток об 11:00 біля пам’ятника Богдану Хмельницькому на Софійській площі. Мета цьогорічного Маршу – сказати про існування великої кількості форм і проявів інституційного насильства у різних суспільних сферах. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter