ООН зафіксувала смерті 36 цивільних осіб з лютого по травень

Дата: 13 Червня 2017
A+ A- Підписатися

У період з 16 лютого до 15 травня 2017 року загинули 36 цивільних та 157 людей отримали поранень. Це на 48 відсотків більше, ніж у попередньому звітному періоді, з 16 листопада 2016 року до 15 лютого 2017 року.

Про це йдеться у доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. 

В ООН зауважують, що сторони збройного конфлікту щоденно порушували режим припинення вогню. В зоні конфлікту широко використовувалась стрілецька зброя, а також легке і важке озброєння.

У доповіді йдеться, що бойові дії спричиняють пошкодження життєво-важливої інфраструктури, в тому числі, шкіл, лікарень та об’єктів водопостачання, і викликають серйозне занепокоєння щодо захисту цивільного населення. Доповідь попереджає про ризик подальшої ескалації бойових дій із наближенням літа, враховуючи тенденції попередніх років.

“З початку конфлікту в середині квітня 2014 року і до 15 травня 2017 року щонайменше 10 090 людей, включаючи 2 777 цивільних осіб, було вбито, і 23 966 – поранено. Це стримана оцінка, яка базується лише на наявних даних. Разом з тим, реальні цифри, імовірно, вищі”, – повідомляється у доповіді.  

Доповідь містить інформацію про нові випадки незаконного або свавільного позбавлення волі, насильницьких зникнень та викрадень, зокрема на території, контрольованій озброєними групами. У низці таких справ родини жертв не мали доступу до затриманих або ж інформації про їхнє місцезнаходження.

Зберігалася практика застосування тортур: були задокументовані нові інциденти по обидва боки лінії зіткнення. Викликає занепокоєння, що неефективне розслідування катувань вкорінює почуття безкарності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter