ООН розповіла про випадки страт цивільних на Луганщині

Дата: 10 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала випадки позасудових страт цивільних мешканців членами незаконних збройних формувань “ДНР” і “ЛНР”.

11-та доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини за період з 16 травня по 15 серпня 2015 року містить дані про дві масові страти цивільних терористами. Автори доповіді припускають, що бойовики ймовірно входять в спеціальну бригаду “Одеса” в селі Переможне на Луганщині.

Повідомляється, що 10 серпня 2014 року вісім озброєних бойовиків у камуфляжі без будь-яких розпізнавальних ознак пограбували будинок волонтерів, які допомагали українським військовим із харчуванням. При цьому вони забрали чоловіка та жінку.

Озброєні чоловіки тричі повертались до будинку волонтерів протягом десяти днів, кожного разу грабуючи його. Вони погрожували пістолетом батькові одного з викрадених волонтерів.

У січні їх тіла знайшли поблизу П’ятигорівки. Люди загинули від вогнепальних пораненень в голову.

Повідомляється також, що в цьому ж селі біля свого помешкання 22 серпня 2014 року були страчені четверо членів однієї сім’ї. Можливо, за допомогу українській армії.

У доповіді йдеться, що з 16 травня по 15 серпня втрати серед громадянського населення зросли у більш ніж два рази у порівнянні з минулими трьома місяцями.

За цей час щонайменше 105 людей загинуло і 308 отримали поранення (з 16 лютого по 15 травня – 60 та 102 відповідно). Таким чином, загальна кількість загиблих на сході України із середини квітня 2014 року сягнула 8 000 людей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: