Омбудсмен вважає потрібною публічну дискусію щодо дискримінації

Дата: 11 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Найважливішими завданнями Уповноваженого щодо реалізації антидискримінаційної політики та захисту персональних даних є підвищення рівня правової обізнаності населення.

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з представниками експертної місії Європейської комісії, що прибула до Києва у контексті виконання Україною другої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Місія має оцінити виконання законодавства у сфері захисту персональних даних, забезпечення прав людини, свободи пересування та запобігання дискримінації.

З метою реалізації політики антидискримінації та захисту персональних даних ми активно використовуємо експертну допомогу представників інститутів громадянського суспільства, адже це один із ключових пріоритетів у діяльності Офісу омбудсмена“, – підкреслила Уповноважений.

Валерія Лутковська поінформувала, що при кожному з Представників Уповноваженого створена експертна рада з представників неурядових організацій. Вони допомагають Секретаріату Уповноваженого у розробці нормативно-правових актів і в реалізації політики в сфері захисту персональних даних та антидискримінаційної політики.

Зокрема, у здійсненні освітніх заходів, що проводяться для представників органів державної влади та громадян як потенційних суб’єктів дискримінації чи можливих порушень у сфері захисту персональних даних.

Велику увагу приділяють навчанню адвокатів у сферах антидискримінації та захисту персональних даних. Також навчають суддів тому, яким чином знаходити у позові ознаки дискримінації та як реагувати на них. На думку омбудсмена, найбільша проблема – це пасивність суспільства щодо захисту своїх прав у цих двох сферах.

У 2014 році до Секретаріату Уповноваженого надійшло близько 1500 заяв, які водночас містили ознаки фактів дискримінації та порушення прав на захист персональних даних. Ці заяви стосувалися відмови людини від обробки персональних даних у зв’язку з її приналежністю до певної релігійної групи.

Валерія Лутковська зазначає, що має бути активізована публічна дискусія за участі громадськості з цих питань.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: