Омбудсман закликала парламент дозволити переселенцям голосувати

Дата: 14 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Валерія Лутковська закликала депутатів якнайшвидше ухвалити законопроект, який дозволить переселенцям взяти участь у виборах.

Про це йдеться у відкритому зверненні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до народних депутатів України щодо забезпечення виборчих прав
внутрішньо переміщених осіб на рівних з іншими підставах.

Омбудсман Валерія Лутковська нагадала, що через недосконалість законодавства близько 1,5 мільйони громадян України – внутрішньо переміщених осіб (ВПО) фактично позбавлені можливості реалізувати свої виборчі права, зокрема, права обирати депутатів сільських, селищних, міських рад та відповідних голів у тих територіальних громадах, де вони проживають.

Така ситуація порушує принцип недискримінації як в частині забезпечення рівності прав і свобод, так і рівності можливостей (стаття 2 Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”), становить непряму дискримінацію за ознаками місця проживання та належності до ВПО і суперечить стандартам міжнародного права, Конституції, законам України, а також зобов’язанням України щодо забезпечення сталої інтеграції ВПО за місцем переміщення“, – зазначає омбудсман. 

При цьому немає підстав стверджувати, що таке обмеження у виборчому праві переслідує будь-яку правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету.

Валерія Лутковська нагадує, що до місцевих виборів залишилося трохи більше місяця, а у Верховній Раді України на розгляді наразі знаходяться три альтернативні законопроекти, покликані вирішити питання реалізації внутрішньо переміщеними особами своїх виборчих прав на локальному рівні. Омбудсман закликає не зволікати з опрацюванням цих законопроектів і ухвалити той, який матиме найбільшу підтримку суспільства, найбільш зважено підійде до забезпечення виборчих прав переселенців та мінімізує ризики, пов’язані з маніпуляцією голосами виборців.

Нагадаємо, переселенцям на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня, хочуть дати можливість тимчасово змінювати місце голосування без зміни виборчої адреси.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter