Омбудсман пропонує виробити механізм передачі кримських засуджених на материк

Дата: 05 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Валерія Лутковська не погодилася з пропозицією російського омбудсмана Елли Памфілової про застосування Європейської конвенції для вирішення проблеми передачі засуджених з Криму на материкову Україну.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, на початку лютого 2015 року до Уповноваженого Валерії Лутковської надійшло звернення від її російської колеги Елли Памфілової, в якому йшлося про прохання 22 засуджених, що відбувають покарання в пенітенціарних установах Криму, перевести їх на материкову частину України для подальшого відбування покарання. Російська сторона запропонувала здійснити передачу засуджених шляхом застосування норм Європейської конвенції про передачу засуджених осіб від 21 березня 1983 року, яка визначає порядок передачі осіб, засуджених на території однієї держави, для відбування ними покарань на території іншої держави.

У відповіді українського омбудсмана до Елли Памфілової було наголошено, що резолюціями ООН та Ради Європи було підтримано територіальну цілісність України. Водночас, відповідно до Закону “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, Крим є тимчасово окупованою територією України, а застосування норм Європейської конвенції є неможливим в рамках однієї держави.

Валерія Лутковська зазначила, що для вирішення цієї проблеми необхідно розробити з залученням міністерств двох країн спільний механізм передачі засуджених, застосувавши так звану практику ad hoc (юридичну практику, спрямовану на вирішення конкретного питання та не призначеної для інших цілей). Однак, станом на 4 червня 2015 року реакції та пропозицій від російської колеги не було отримано.

У зв’язку із відповідним поданням Уповноваженого до Кабінету Міністрів України, прем’єр-міністр доручив Міністерству юстиції та Міністерству закордонних справ опрацювати шляхи вирішення цього питання. Також Валерією Лутковською розроблено та надіслано міністерствам проект Меморандуму між омбудсманами двох країн про запровадження ad hoc механізму передачі засуджених.

Нагадаємо, як повідомляв російський “Інтерфакс“, ув’язнені в кримських колоніях відчувають серйозні проблеми з лікарською допомогою, оскільки більшість з них залишаються громадянами України і не мають російських полісів медстрахування. Про це заявила Уповноважений РФ з прав людини в Криму Людмила Лубіна.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: