Окупанти затримали двох працівників ЗАЕС. Омбудсман каже, що таким чином росіяни фактично зізналися у ядерному тероризмі
Росгвардійці затримали двох працівників Запорізької атомної станції, за підозрою у співпраці зі Збройними силами України.
Про це повідомили у пресслужбі Росгвардії.
Також там повідомили про затримання “порушника”, який інформував ЗСУ про пересування колон російської техніки.
Росіяни стверджують, що з моменту окупації ЗАЕС 4 березня затримали на станції 26 “порушників” пропускного режиму.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що дії Росгвардії — це фактичне визнання ядерного тероризму з боку Росії.
Про це повідомляє Офіс омбудсмана України.
“Затриманих звинувачують у тому, що вони передають інформацію про пересування та розташування російської військової техніки по території ЗАЕС. І це не жарт. Російське військове і політичне керівництво не соромиться казати світу про те, що вони здійснюють ядерний тероризм і розміщують військову техніку на території працюючої атомної станції”, – пояснив Лубінець.
Він зазначив, що працівники нічого не порушили й не могли порушити такими діями, оскільки ЗАЕС – українська станція, і вони вільні спілкуватися з усіма, хто може допомогти у збереженні її цілісності.
Лубінець нагадав, що росіяни постійно тиснуть на атомників, катують їх та обстрілюють. Уже відомо про загибель кількох працівників ЗАЕС: аквалангіста АЕС Андрія Гончарука, майстра цеху Марка Максима і слюсаря цеху теплової автоматики Владислава Мітіна.
Омбудсман укотре закликав світову спільноту посприяти направленню безпекової місії МАГАТЕ на станцію і домогтися повного виводу військ РФ.
Раніше в ядерному тероризмі, який до повномасштабного вторгнення Росії в Україну вважали гіпотетичним видом тероризму, звинувачував російське керівництво президент Володимир Зеленський. Після захоплення ЗАЕС він звернувся до світу з промовою, в якій сказав: “Російські пропагандисти погрожували засипати світ ядерним попелом. Тепер це не погроза – тепер це реальність”.
Нагадаємо, що територія Запорізької АЕС зазнає обстрілів. Ситуація загострюється, адже зовсім поруч розташовані джерела випромінювання та пошкоджено кілька радіаційних датчиків.