Окупанти забороняють кримськотатарському активісту Зекір’яєву побачитися з родиною, погіршивши умови утримання

Дата: 30 Січня 2024
A+ A- Підписатися

Незаконно засудженого Росією кримчанина Сервера Зекір’яєва вже два місяці утримують у приміщенні камерного типу (ПКТ) та відмовляють у тривалих побаченнях із сім’єю.

Про це інформує громадське об’єднання “Кримська солідарність”.

Сервер Зекір’яєв

Рішення про це ухвалила адміністрація виправної колонії №1 у російському місті Донський Тульської області 26 листопада 2023 року.

Дружина активіста Зарема Зекір’яєва розповіла, що ця практика розпочалася ще в лютому 2023 року: єдиному ув’язненому з Криму постійно погіршують умови утримання. Так, Сервер Зекір’яєв провів практично весь минулий рік у штрафному ізоляторі, ПКТ та в суворих умовах утримання.

Крім цього, йому відмовляють у тривалих побаченнях із сім’єю. Востаннє Зарема Зекір’яєва була в чоловіка у вересні 2022 року.

Тюремники аргументують суворість ставлення до Зекір’яєва його статтею.

“У нього просто заходять до камери та пишуть порушення. Ставляться як до злісного злочинця”, – розповіла Зарема Зекір’яєва.

Як відомо, ісламську політичну партію “Хізб ут-Тахрір” Верховний суд РФ визнав терористичною 14 лютого 2003 року на закритому судовому засіданні. Ця релігійна організація легально діє в Україні, зокрема в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим. Росія всупереч міжнародному гуманітарному праву використовує в Криму своє кримінальне законодавство.

Правозахисники вважають, що рішення Верховного суду РФ ухвалено необґрунтовано, з порушенням гласності та рівності сторін, оскільки в закритому процесі брала участь лише сторона обвинувачення, а саме ФСБ. Представники організації не мали змоги донести свою позицію до справи. Водночас на території більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств. В Україні діяльність партії не заборонено, активісти організації займалися випуском газети, могли відкрито говорити в ЗМІ та проводити масові публічні заходи.

У лютому 2014 року Росія розгорнула протиправну військову операцію із захоплення Кримського півострова.

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох мешканців Бахчисарая: Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Бєлялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір’яєва та Ернеса Аметова. ФСБ Росії інкримінувала їм участь у забороненій у Росії, але легальній на всій території України, зокрема в Автономній Республіці Крим, релігійній організації “Хізб ут-Тахрір”.

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону у вересні 2020 року ухвалив вирок у другій бахчисарайській справі “Хізб ут-Тахрір”.

Нагадаємо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер. Українська влада неодноразово закликала європейських партнерів інвестувати у свою безпеку, постачаючи Збройним силам України зброю своєчасно та в достатній кількості. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter