Окупанти оголосили застереження кримському правозахиснику Абдурешиту Джеппарову

Дата: 24 Червня 2021
A+ A- Підписатися
Незаконне “МВС РФ” оголосило офіційне застереження кримському правозахиснику, координатору Кримської контактної групи з прав людини Абдурешиту Джеппарову про “неприпустимість порушення громадського порядку та інших дій”.
 
Про це повідомив Правозахисний центр “Дія” на своїй сторінці, оприлюднивши фото “застереження”. 
 

У “застереженні” стверджується про начебто причетність правозахисника до “організації проведення непогоджених публічних протестних акцій”.

Правозахисна організація розцінює як погрозу притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді великих штрафів, громадських робіт або 10 діб адмінарешту Абдурешита Джеппарова.
 
Сам правозахисник у коментарі виданню ZMINA висловив думку, що документ йому вручили через участь у громадських слуханнях у Криму щодо законопроєкту про корінні народи за участю кримських татар з різних громадських об’єднань і регіонів півострова.
 
Під час слухань їхні учасники обговорили рекомендації, що охоплюють право вето нормативних актів, які ставлять під загрозу права й інтереси народів. Також під час слухань учасники опрацювали пропозиції про створення посади уповноваженого з акредитування корінних народів. 
 
Як відомо, напередодні Дня кримськотатарського прапора, що відзначається 26 червня, окупаційна влада в Криму почала вручати “застереження” громадським активістам.
 
Свобода мирних зібрань не передбачає отримання згоди на проведення заходів. Владу потрібно інформувати про плани мирного зібрання, щоб та забезпечила правопорядок під час акції. Це її обов’язок.
 
Як відомо, з початку тимчасової окупації Росія незаконно вимагає від ініціаторів мирних зібрань узгоджувати заходи. Представники “адміністрацій” на півострові зазвичай відмовляють у проведенні акцій, що можуть містити критику де-факто влади.
 
У своєму звіті про становище прав людини в Криму 2020 року Кримська правозахисна група констатувала, що на півострові відсутня свобода мирних зібрань. 
 
Нагадаємо, 18 травня, в День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, президент України Володимир Зеленський  вніс до Верховної Ради законопроєкт про корінні народи України. Документ визначає права корінних народів України та особливості їхньої реалізації задля сприяння консолідації та розвитку української нації, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності таких народів. Проти законопроєкту виступили президент РФ Володимир Путін та Держдума РФ
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: