Окупанти вперше позбавили російського паспорта мешканку Луганщини та зняли її з реєстрації місця проживання
Окупаційні “поліціянти” тимчасово окупованої Луганщини вперше винесли рішення про припинення громадянства РФ. Таке рішення вони ухвалили щодо 57-річної уродженки Новодружеська через “вчинення дій, які становлять загрозу національній безпеці Росії”.
Про це повідомляє незаконне “міністерство внутрішніх справ” на тимчасово окупованій території (ТОТ) Луганщини.

“За вчинення дій, що створюють загрозу національній безпеці Росії, відповідно до підпункту “б” пункту 2 частини 1 статті 22 федерального закону “Про громадянство Російської Федерації”, на підставі матеріалів Управління ФСБ Росії з ЛНР щодо 57-річної уродженки Новодружеська Лисичанського міського округу винесено рішення про припинення громадянства. Така процедура у ЛНР проводиться вперше”, – поінформували у незаконному формуванні.
Там уточнили, що паспорт громадянина РФ “Олена Вікторівна отримала у березні 2023 року, у жовтні того ж року – їй було видано закордонний паспорт”.
Окупанти незаконно зняли жінку з реєстрації місця проживання.
Російські силовики не повідомили прізвище жінки, яку саме дію ФСБ розцінила як таку, що становить нібито “загрозу національній безпеці” країни-агресора та яка подальша доля жінки.
Напередодні ZMINA повідомила, що Російська Федерація готується до масових порушень прав українців в окупації, які до 30 квітня 2025 року не отримають російський паспорт.
Правозахисниця Центру прав людини ZMINA Альона Луньова в ефірі Українського радіо розповіла, що країна-окупант з початку свого широкомасштабного вторгнення в Україну поступово змінювала своє міграційне законодавство і законодавство щодо громадянства, щоб спрощувати умови для отримання російських паспортів громадянами України з окупованих територій, вводячи наслідки для тих, хто не отримав цей незаконний документ.
Вона вважає, що для українців існує можливість депортації з тимчасово окупованих РФ територій, де вони проживають.
“Тобто технічно, якщо громадянин України проживає на території Російської Федерації і на окупованих територіях без російського паспорта і без документа іноземця, він може потрапити до реєстру контрольованих осіб. […] Але насправді Росія не депортує ж і не висилає людей до України. Вони просто затримують громадян України, які, наприклад, на їхню думку, порушили порядок перетину державного кордону з РФ, і поміщають до спеціального центру утримання іноземних громадян. Виникає ризик, що людину затримають і вона буде в умовах несвободи… без надання медичної допомоги, в дуже поганих умовах перебування”, – розповіла Альона Луньова.
Напередодні начальниця відділу прав громадян на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) департаменту моніторингу додержання прав громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України, при Офісі омбудсмана Тетяна Городенська розповіла, куди звертатися через нав’язані російські паспорти.
Нагадаємо, 25 червня 2024 року Європейський суд з прав людини у своєму рішенні в міждержавній скарзі “Україна проти Росії” (щодо Криму) одноголосно визнав порушення 14 статей Європейської конвенції з прав людини та протоколів до неї. У своєму рішенні суд також наголосив, що Російська Федерація не мала жодних підстав замінювати українське законодавство, українську правову систему в тимчасово окупованому Криму на власну.