Окупанти в Криму арештували майно родичів українського військового
В окупованому Криму арештували майно родичів командира 385 окремої бригади морських безпілотних комплексів спеціального призначення Збройних сил України Олександра Щепцова.
Про це повідомили росЗМІ з посиланням на інформацію слідкому РФ.
У рідних українського військового нібито виявили земельні ділянки та комерційну нерухомість на території окупованого півострова.
Щепцова російські силовики звинувачують у “організації чотирьох терористичних атак” у Криму з листопада 2023-го до березня 2024 року із застосуванням безекіпажних катерів, оснащених вибуховими пристроями.
Нагадаємо, що окупанти в Криму у липні нинішнього року остаточно відібрали у батьків української співачки кримськотатарського походження, переможниці “Євробачення-2016” Джамали будинок і дві земельні ділянки в селі Сонячногірське.
Російські окупанти заявили про намір перетворити відібраний будинок на санаторій для своїх військових.
Практику протиправного захоплення майна як громадян України, так і бізнесу, росіяни активно використовують з початку окупації півострова у 2014 році як інструмент політичної розправи з нелояльними жителями Криму. Відібрані активи можуть використовуватись у військових цілях країни-окупанта.
У ППУ наголосили, що особливо цей процес став помітний після 2022 року, коли так звана “державна рада республіки Крим” ухвалила ряд незаконних постанов, за якою у “державну власність” РФ був переданий цілий ряд об’єктів, що належав українським та іноземним громадянам.
Усього за час окупації Криму на півострові незаконно відібрали майно у понад 560 фізичних та юридичних осіб, які володіли кількома тисячами об’єктів нерухомості. Російські окупанти активно продають незаконно “націоналізоване” майно та витрачають отримані кошти на війну проти України.
За даними ППУ, на кінець минулого, 2023 року, було відомо про продаж 25 “націоналізованих” об’єктів на загальну суму 1,86 мільярда рублів та плани окупантів продати ще 19 таких об’єктів на суму понад 1 мільярд рублів.
Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева неодноразово заявляла, що Україна не має наміру визнавати акти, які порушують права людини чи держави. До них належать рішення щодо “націоналізації” чи конфіскації майна, щодо встановлення спадщини.
Крім того, у представництві наголошували на тому, що права потерпілих власників майна відновлять через повернення цього майна чи компенсацію від Росії, зокрема у вигляді репарацій.