Окупанти в Рубіжному поцілили в цистерну з азотною кислотою. Людей просять закрити вікна і вдягати маски

Дата: 05 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

У Рубіжному на Луганщині російські окупанти поцілили в цистерну з азотною кислотою. 

Про це повідомив керівник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Фото: фейсбук-сторінка Сергія Гайдая

Поки не зрозуміло, куди дме вітер, а тому Гайдай закликає місцевих не виходити з укриттів, закрити вікна та двері й приготувати маски, просочені содовим розчином.

“Яка кількість азоту (потрапила у повітря. – Ред.) – точно не відомо, але ми чітко розуміємо, що там азотна кислота. Піднявся яскраво-іржавого кольору дим. Ця речовина токсична”, – говорить посадовець. 

Азотна кислота небезпечна в разі вдихання, ковтання і потрапляння на шкіру та слизові оболонки. Пари кислоти спричиняють подразнювальну дію на дихальні шляхи, а під час слабких отруєнь з’являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість. Важке отруєння може призвести до набряку легенів.

Під час місцевої дії на очі азотна кислота спричиняє тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон’юнктиви, що призводить до втрати зору.

Якщо азотна кислота потрапила в очі, необхідно промити їх проточною водою протягом 10–30 хвилин. Під час потрапляння на шкіру – уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило. У разі проковтування азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води.

Раніше ZMINA публікувала спеціальну інструкцію про те, як уберегтися від хімічної атаки.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter