Окупанти незаконно утримують понад 120 громадян України з Криму, більшість із яких – кримські татари

Дата: 09 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

На території тимчасово окупованого Криму Росія провадить політику знищення та витіснення корінних народів з півострова. Так, російська окупаційна адміністрація з політичних чи релігійних мотивів незаконно утримує понад 120 громадян України з Криму, більшість серед яких – кримські татари.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Фото: Deutsche Welle

Крім того, з 2016 року окупаційна влада заборонила Меджліс кримськотатарського народу та вже понад шість років ігнорує наказ Міжнародного суду щодо скасування цього незаконного рішення.

“Етнонаціональна єдність та традиційно толерантні відносини між усіма національностями, чільне місце серед яких посідають наші корінні народи – кримські татари, караїми та кримчаки, є однією із засад державної політики України”, – зазначає МЗС.

Свідченням цього є не лише ухвалений Верховною Радою Закон України “Про корінні народи України”, а й обрання представника України Сулеймана Мамутова до Постійного Форуму ООН з питань корінних народів (UNPFII) на 2023–2025 роки.

МЗС також наголошує, що Україна вже дев’ятий рік веде боротьбу за відновлення в повному обсязі прав і свобод корінних народів, що зазнають дискримінації за етнічними й релігійними ознаками від російської влади в тимчасово окупованих Криму та Севастополі.

“Цієї боротьби ми не припинимо доти, доки триватиме нищення самобутньої культури та самоврядних структур кримських татар, політичні переслідування та репресії, насильницькі зникнення та тортури, примусова мобілізація до лав армії РФ. Усе це складові окупаційної політики, спрямованої на поступове витіснення корінного народу з його рідної землі – Кримського півострова”, – зауважує міністерство.

Також Міністерство закордонних справ закликало міжнародну спільноту до рішучих кроків задля захисту прав корінних народів і збереження їхньої самобутності, зокрема максимальної консолідації зусиль з метою ефективної протидії відверто асиміляційній кремлівській політиці, що спрямовується проти представників корінних народів України.

Нагадаємо, що РФ та її окупаційна адміністрація систематично порушують права корінного народу Криму – кримських татар, намагаючись такими методами придушити опір незгодних з окупацією громадян України та нагадуючи нелояльним групам населення про наслідки протидії російській окупаційній політиці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter