З 2014 року 136 кримських татар росіяни утримують як політичних в’язнів

Дата: 26 Червня 2022
A+ A- Підписатися
Від 2014 року близько 30 тисяч кримських татар були змушені виїхати з тимчасово окупованого Криму. А 136 представників кримськотатарського народу утримують як політичних в’язнів.
 
Про це повідомив прокурор Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Ігор Поночовний.
 
Активісти “Кримської солідарності”, арештовані у справі “другої Сімферопольської групи” Хізб ут-Тахрір”

Прокурор АРК нагадав, що у травні прокуратура спільно з громадськими організаціями направила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергові докази вчинення РФ злочинів проти людяності на території Криму. У вже дванадцятому інформаційному повідомленні містяться докази систематичного переслідування кримських татар за політичними, етнічними та релігійними ознаками, що вчиняються на півострові.

“Прокурори та правозахисники встановили, що з 2014 року близько 30 тисяч кримських татар були змушені залишити територію півострова через створені нестерпні умови проживання, переслідування тощо; 22 активісти викрадені або зникли безвісти; катувань зазнавали щонайменше 18 кримських татар”, – зазначив Поночовний.

За його інформацією, з 2014 року в окупованому Криму понад 200 осіб переслідують з політичних мотивів, щонайменше 136 утримуються як політв’язні. Водночас 75% обшуків, проведених окупантами у Криму, припадає на кримських татар, які становлять майже 83% від усіх затриманих.

Поночовний наголосив, що РФ та її окупаційна адміністрація систематично порушують права корінного народу Криму – кримських татар, намагаючись такими методами придушити опір незгодних з окупацією громадян України та нагадуючи нелояльним групам населення про наслідки протидії російській окупаційній політиці.

Нагадаємо, що у тимчасово окупованому Криму понад 50 активістів отримали попередження від незаконної на півострові “прокуратури”. Окупанти нагадують про заборону проведення масових зібрань 26 червня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: