Окупанти на Київщині знищили три села: на будинки цивільних скидали авіабомби

Дата: 12 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

У Вишгородському районі Київської області внаслідок російських обстрілів повністю знищеними залишилися щонайменше три села. 

Про це місцева влада розповіла Медійній ініціативі за права людини.  

60-кілометрова колона російської техніки на Київщині, яка потрапила на знімки американської супутникової компанії Maxar

Через смт Іванків, яке є адміністративним центром громади, та навколишні села проходила наймасштабніша колона російської техніки, яка була в Україні. Йдеться про 60-кілометрову колону, яка потрапила на знімки американської супутникової компанії Maxar. Російські війська на 40 днів фактично заблокували частину сіл, а ще частину, включно з Іванковом, окупували. 

На трасі Київ – Овруч, якою рухалася колона, досі стоять автівки людей, які намагалися втекти від окупації в перші дні: їх росіяни розстрілювали.

“Вони їхали та розстрілювали навкруги. Якщо траплявся якийсь транспорт – стріляли не дивлячись”, – пригадує місцева мешканка Тетяна.  

Фото: МІПЛ
Фото: МІПЛ

Військові РФ не заходили в ліс, але частина особового складу окупантів селилася в будинках селян у Феневичах та Прибірську. Базувалися також на території лісгоспу біля села Шпилі та заходили в село Запрудка, де загарбники зґвалтували двох дівчат. 

“Одну бабусю вигнали з хати, сказали йти шукати інше житло. Ще одну сім’ю з дітками-двійнятками теж вигнали, і в їхній хаті жили. Ходили, заглядали по будинках, видивлялися машини. У сусідів забрали машину типу бобік, а потім ще приїжджали запчастини забирали до того бобіка”, – розповідає жителька Прибірська Ольга

Унаслідок російської окупації знищеними залишилися три села – ТетерівськеКухарі та Підгайне. У Підгайному та Тетерівському до повномасштабного вторгнення Росії проживали по більш ніж 300 людей, а в Кухарях – понад 700. Голова Іванківської селищної ради Тетяна Свириденко каже, що в Підгайному руйнації зазнали 90% осель.

Наслідки російських бомбардувань у селі Кухарі. Фото: Радіо Свобода
Залишки російських касетних боєприпасів розкидані по селу Кухарі. Фото: Радіо Свобода
Один зі зруйнованих будинків у селі Феневичі. Фото: МІПЛ

Росіяни скидали на населені пункти авіабомби. За підрахунком однієї із селянок на ім’я Ніна, за 22 дні скинули понад 300 бомб. 

“Вранці, вдень і ввечері регулярно завдавали авіаударів. Пролітали по кілька літаків і скидали авіабомби. Це було наче за графіком. Військові нам пояснювали, що вони, ймовірно, боялися бути відрізаними від шляхів відступу і що через ці села наші зможуть їх оточити”, – каже місцевий мешканець Артем

Значні пошкодження також зафіксували в селах Слобода КухарськаЗахарівкаЖміївка та Термахівка.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter