Від отця Климента окупанти вимагають 50 тис. рублів судового збору у справі про відчуження собору ПЦУ

Дата: 23 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Управління Федеральної служби приставів у Республіці Крим вимагає від архієпископа Кримської єпархії ПЦУ Климента 50 тисяч рубліві 16 967,25 гривень судового збору у справі про звільнення будівлі сімферопольського собору. 

Про це на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” повідомив генеральний директор ДП “Національне газетно-журнальне видавництво” Андрій Щекун.   

Як відомо, у Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП. Цей патріархат перейшов згодом до Православної церкви України (ПЦУ).

Підконтрольне Москві “Міністерство майнових і земельних відносин Криму” в лютому 2019 року висунуло ПЦУ вимогу звільнити будівлю собору. Співробітники міністерства обґрунтовували свою думку закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП.

28 червня “Арбітражний суд Криму” зобов’язав передати собор в користування російського “Мінмайна Криму”. Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент повідомив про намір оскаржити таке рішення.

У середині червня в будівлі храму почалися будівельні роботи, яке ініціювало “Мінмайно Криму” без узгодження з Кримською єпархією.

Окрім цього, у березні 2019 року підконтрольна Кремлю влада в Криму звернулася до “суду”, щоб розірвати договір оренди на будівлю, де розташований єдиний у Сімферополі храм ПЦУ. Причиною такого рішення стала нібито відсутність оплати оренди в розмірі 2 рублі. 

Архієпископ Климент наголошує, що боротьба окупаційної влади йде не за приміщення, а за саме існування української церкви в Сімферополі.

Віряни церкви та особисто архієпископ неодноразово зверталися до міжнародних організацій із закликом захистити їхні права на свободу совісті та релігії. 

На початку березня міністерка ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда ініціювала процес передачі собору в державну власність. За відповідну постанову має проголосувати Верховна Рада України. 

Водночас підконтрольна Москві “міністерка майнових і земельних відносин Криму” Анна Анюхіна вважає, що таке рішення українського парламенту не матиме юридичної сили. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: