Архієпископ Климент попросив Зеленського захистити ПЦУ в Криму

Дата: 16 Вересня 2019
A+ A- Підписатися

Архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент закликав президента Володимира Зеленського захистити українську церкву в окупованому Криму. 

Із закликом він виступив під час пресконференції звільненого політв’язня Володимира Балуха

Слова Климента починаються на 1:02:00

У березні 2019 року підконтрольна Кремлю влада в Криму звернулася до “суду”, щоб розірвати договір оренди на будівлю, де розташований Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги – єдиний у Сімферополі храм ПЦУ. Причиною такого рішення стала нібито відсутність оплати оренди в розмірі 2 рублі. Проте Климент наголошує, що боротьба окупаційної влади йде не за приміщення, а за саме існування української церкви в Сімферополі.

Українська православна громада Сімферополя просить Об‘єднані Нації захистити їхнє право на свободу віросповідання від переслідувань російської окупаційної влади Криму.

Опубліковано Євстратієм Зорею Понеділок, 9 вересня 2019 р.

Віряни церкви та особисто архієпископ неодноразово зверталися до міжнародних організацій із закликом захистити їхні права на свободу совісті та релігії. 

“Наша присутність дратує російську владу. Вони думають, що якщо вдарять по єдиному українському осередку, то знищать українське коріння. Тему церкви в Криму вже озвучували в ООН, були й доповіді, й рішення комітету в Женеві. Зараз відкрита справа в ЄСПЛ та готується велике звернення від української громади Криму. Але нам потрібна підтримка нової влади. Україна не має стояти осторонь та дивитись, як знищують цей осередок”, – наголосив Климент. 

Архієпископ повідомив, що вже зустрівся з представником президента Зеленського та планує зустріч з новопризначеним міністром культури, щоб обговорити подальший план дій. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter