У Криму фрахтуватимуть для кримсько-сирійської судноплавної компанії морські судна, що перебувають під санкціями

Дата: 19 Січня 2022
A+ A- Підписатися

Сирія та тимчасово окупований Крим створять транспортну судноплавну компанію, що на початковому етапі фрахтуватиме морські судна, які вже перебувають під санкціями. Компанія допоможе завантажити закриті Україною Феодосійський та Керченські порти, які передаються у федеральну власність.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на кремлівського куратора Криму Сергія Аксьонова, який заявив про це на спільному брифінгу з міністром економіки та зовнішньої торгівлі Сирії Мухаммадом Самером Аль-Халілем.

Феодосійський морський торговий порт

За його словами, завдяки новій Кримсько-сирійській судноплавній компанії буде забезпечено завантаження Феодосійського та Керченського портів, які передаються у федеральну власність.

“Для першої партії вантажів ми візьмемо судна у фрахт. Уже є розуміння, у кого взяти. Судна вже перебувають під санкціями… Ми домовилися, які судна виконуватимуть першочергові завдання. Щойно ми наб’ємо повністю руку, розумітимемо групи товарів та обсяги, які постачатимуться, під них уже судноплавна компанія фрахтуватиме судна або купуватиме для себе, а зараз ми стартуємо поки що на орендованій техніці”, – сказав Аксьонов.

Аксьонов повідомив, що російський президент Володимир Путін доручив забезпечити завантаження морських портів, отже вантажообіг буде збільшено до 5 мільйонів тонн на рік на першому етапі та в перспективі до 14 мільйонів тонн на рік.

“Тому ухвалюються всі необхідні рішення. Вже позначено конкретні цілі, терміни. Трудові колективи залишаться працювати на підприємствах”, – цитують Аксьонова кримські медіа.

Про те, що Керченський та Феодосійський морські порти будуть передані у федеральну власність, Аксьонов повідомив 28 грудня 2021 року.

“Ми передаємо Керченський та Феодосійський порти у федеральну власність для забезпечення завантаження, за збереження штатної чисельності, трудового колективу тощо”, – сказав він на пресконференції за підсумками року.

Він зазначив, що за дорученням президента Росії буде збільшений вантажопотік через морські порти.

“Територія морської дирекції на сьогодні розглядається для спільної експлуатації Кримсько-сирійської судноплавної компанії. Кількість вантажів, що пересуватиметься за цим напрямом, буде збільшено. Є доручення президента, сьогодні ми з міністерством транспорту Російської Федерації вже відпрацювали можливість збільшення вантажопотоку через кримські морські порти. Буде за дорученням президента представлено низку пільг на продовольчі товари, які вивозяться за кордон через кримські морські порти”, – додав Аксьонов.

За його словами, також у Керчі з’явиться великий оптово-логістичний центр.

Раніше економічний експерт фонду “Майдан закордонних справ” Юрій Смєлянський заявив, що в умовах західних санкцій Кремлю вигідно використати окупований Крим та порти півострова як “сіру зону” для постачання товарів з РФ до країн, які теж перебувають під міжнародними санкціями, зокрема Сирії та Ірану.

Як відомо, порти окупованого Росією Криму закрито для заходів суден рішенням українського уряду з 2014 року. Щодо них США та ЄС наклали санкції

Нагадаємо, 15–16 жовтня 2018 року “делегація Республіки Крим” на чолі із Сергієм Аксьоновим відвідала Сирію. У Дамаску кремлівський куратор зустрівся з президентом Сирії Башаром Асадом і прем’єр-міністром країни Імадом Хамісом. Аксьонов і сирійський міністр економіки та зовнішньої торгівлі Мухаммед Самір Халіль підписали меморандум про торговельно-економічне співробітництво “між Республікою Крим і Сирією”.

Навесні 2019 року окупований Крим відправив до Сирії збірний вантаж продукції кримських підприємств. Серед відправлених до Сирії товарів – сода для виробництва скла та посуду, труби, електроінструменти, зварювальне обладнання, посуд, харчові продукти, комбікорми та добрива. Раніше з Криму почалися постачання до Сирії пшениці й борошна.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter