Окупаційна прокуратура Криму запросила фігурантам “першої Джанкойської групи “Хізб ут-Тахрір” від 11 до 17 років колонії
У Південному окружному військовому суді прокурор запросив кримськотатарським активістам — фігурантам справи “першої Джанкойської групи “Хізб ут-Тахрір” від 11 до 17 років ув’язнення.
Про це пише “Кримська солідарність” з посиланням на інформацію Еміля Курбедінова — адвоката Енвера Кроша.

Зокрема, Крошу він запросив 17 років колонії суворого режиму, Едему Бекірову та Рінату Алієву — по 15 років, журналісту Вілену Темер’янову — 13 років, Сеїтязі Аббозову — 11 років. Останній перебуває під домашнім арештом за станом здоров’я.
Держобвинувач також вимагав, щоб кожен з підсудних відбував перші чотири роки строку у в’язниці.
Як заявив Курбедінов, виступ прокурора важко назвати дебатами, оскільки він не виступив з обґрунтованими доказами у справі. Він нагадав, що основним доказом у справі стали аудіозаписи розмов фігурантів.
До того ж під час судового слідства ні адвокатам, ні підзахисним не надали можливості ознайомитися з матеріалами, які суд надсилав на експертизу.
Незалежні експерти підтвердили, що на книгах, які стали речовими доказами у справі, є близько десяти відбитків пальців людей, але жодного відбитка учасників справи.
Підсудні стверджують, що докази у їхній справі сфальшовані слідством. Вони висували клопотання щодо перевірки речових доказів до Військового слідчого комітету, однак суддя Тимур Машуков відмовив і незалежну експертизу до справи не долучив.
Мати Вілена Темер’янова Ліля Ганієва сказала, що була шокована тим, які строки запросив прокурор. Гульнара Крош, мати Енвера Кроша, теж не погодилася зі строками, які вимагав призначити прокурор.
Кримінальна справа “першої джанкойської групи “Хізб ут-Тахрір” розпочалась у серпні 2022 року. Фігурантів справи заарештували в Джанкої. Їм інкримінували участь в ісламській політичній партії “Хізб ут-Тахрір”. Організація заборонена в Росії, але діє вільно на рівні законодавств у багатьох країнах світу, зокрема й в Україні.
Основним “доказом” у справі став аудіозапис розмови в мечеті за 2015 рік. Курбедінов переконаний, що її витягли з архівів ФСБ через вісім років.
“Усі ці роки ці люди кримінально не переслідувались і жодної небезпеки для суспільства не становили”, – сказав він.
Під час слідства адвокатам і підзахисним не надали можливості ознайомитися з матеріалами, надісланими на експертизу. За цей період слідчим не вдалося встановити жодних планів з боку підсудних кримськотатарських активістів щодо вчинення терористичного акту чи інших насильницьких дій.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що кримські політв’язні в справі “першої бахчисарайської групи “Хізб ут-Тахрір” Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Зеврі Абсеїтов вийшли з російської колонії, відбувши весь строк ув’язнення – дев’ять років позбавлення волі.