Оголошені переможці Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”
15 вересня відбулась церемонія нагородження переможців 4-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”.
Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, вручення нагород відбулося під час відкриття виставки робіт конкурсу в Українському кризовому медіа-центрі та Американському домі.
За результатами роботи трьох журі — загального, журі представників антикорупційних організацій та журі інтернет-користувачів — було обрано 16 переможців з різних країн.
До складу журі експертів увійшли: співзасновник “Крим SOS”, медіа-консультант Алім Алієв; дизайнер Микола Гончаров; головний редактор Art Ukraine Аліса Ложкіна; дизайнер, керівник School of visual communication Наталя Синепупова; журналіст Громадського радіо Наталя Соколенко; журналіст Hromadske.ua Анастасія Станко, редактор Центру інформації про права людини, медіа-активістка Ольга Падірякова.
За рішенням журі експертів переможцями конкурсу стали:
- Категорія “Зображення”: Аліреза Носраті (Іран) з плакатом No Comment. “За активну життєву позицію и об’єктивне висвітлення актуальних проблем у сфері свободи слова”.
- Категорія “Зображення” (спеціальний приз): Катіана Кардона Рейна (Венесуела) з плакатом Express your ideas. “За переосмислення образу втілення корупції”
- Категорія “Вірш”: Ніна Корець (Україна) з віршом “Чеснот не терпить корупційний світ”. “За влучне сатиричне віддзеркалення вад нашого сьогодення”
- Категорія “Гасло”: Любов Руднєва (Україна) з гаслом “Корупція – це ! Кум до кума по твоє”. “За кращу адаптацію українського прислів’я до антикорупційної тематики”
- Категорія “Текст”: Popeljushka з оповіданням “Починай з себе”. “За найемоційнішу ілюстрацію необхідності антикорупційних змін”
На церемонії нагородження в Українському кризовому медіа-центрі змогла бути присутня лише переможниця в категорії вірш Ніна Корець. Вона приїхала з міста Шацька Волинської області, де працює у позашкільній освіті.
Вірші Ніна пише з дитинства, але раніше ніколи не друкувалася і не брала участі у конкурсах. Побачивши оголошення про конкурс “Стоп цензурі!” вона надіслала один з віршів, який дуже подобався її подругам і несподівано для себе перемогла.
“Дуже легко говорити про корупцію узагальнено, але у маленькому містечку чи селищі ЗМІ не можуть собі дозволити критикувати конкретного чиновника, бо дуже сильно від них залежать, а чиновники в свою чергу абсолютно не сприймають критику. Але не зважаючи на це суспільство повинно мати власну думку і не боятися її висловлювати”, – говорить пані Корець.
Вона також розказала, що після подачі вірша на конкурс відсилала його до поетичного альманаху і він був надрукований.
Член журі Ольга Падірякова відзначила, що вірш “Чеснот не терпить корупційний світ” хочеться зачитувати вголос і цитувати.
“Він є дуже влучним з точки зору змісту, але одночасно і не загромадженим складними конструкціями і зворотами”, – каже Ольга.
До журі представників антикорупційних організацій та ініціатив увійшли: журналіст програми “Слідство.інфо” Дмитро Гнап; експерт з протидії корупції Олексій Хмара; член правління Центру протидії корупції Тетяна Пеклун; журналіст програми “Схеми” Наталя Седлецька.
Переможцями, за версією журі представників антикорупційних організацій, стали:
у категорії “Зображення” переможцями став Антон Гусаковський (Україна) “За найрозсудливіше зображення корупції” та Рамазанлі Туран (Азербайджан) “За креативнсіть у поширенні антикорупційних ідей”;
у категорії “Вірш” перемогу здобула Валентина Інклюд (Україна) “За найпоетичніший антикорупційний активізм”;
перемогу у категорії “Гасло” отримала Любов Руднєва (Україна). “За вдале та лаконічне визначення коренів корупції”
у категорії “Текст” переможцями став Антон Гусаковський (Україна) “За найоригінальнішу інтерпретацію невідворотності покарання корупції”
Голосуванням інтернет-користувачів, переможцями конкурсу було названо:
Христину Юру (Україна) за кращу роботу в категорії “Зображення”;
Марину Богуславську (Україна) за кращу роботу в категорії “Текст”;
Тамілу Дорошенко (Україна) за кращу роботу в категорії “Вірш”;
Ірину Макарчук (Україна) за кращу роботу в категорії “Гасло”;
Мустафу Бенгерно (Алжир) за кращу роботу в категорії “Мультимедіа”.
Спеціальний приз від організаторів – “За буяння креативу у вірному напрямку” отримала Богдана Давидюк (Україна).
Також спеціальними відзнаками партнерів конкурсу були нагороджені:
Дует PKV (Україна) та Войцех Осуховский/Voytas Osuch (Польща), – від Українського Кризового Медіа-центру*
Віта Думанська (Україна) – від інтернет-видання “Дектектор-медіа”;
Єгор Поляков (Україна) – від програми “Схеми”;
Оксана Краснощьок (Україна) “За метафоричність та цікаве авторське висловлювання в освітленні боротьби з українською корупцією” – від “Школи візуальних комунікацій”
Андрій Фролкін (Україна) “За активну життєву позицію та об’єктивне висвітлення актуальних проблем у сфері корупції” від “Школи візуальних комунікацій”
Всього на конкурс надійшло 570 робіт, українських та іноземних учасників, в тому числі з Польщі, Канади, Італії, Мексики, Ірану, Венесуели, Еквадору, Китаю та iн. За його перебігом спостерігали учасники з 89 країн.
Виставки триватимуть:
В Українському кризовому медіа-центрі до 15 жовтня 2016. Години роботи: з 10:00 до 19:00.
В Американському домі до 14 жовтня 2016. Години роботи: вівторок-п’ятниця 12:00-21:00, неділя 10:00-18:00.