Один зі свідків звинувачення говорить у “суді” неправду – журналіст Владислав Єсипенко

Дата: 28 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Заарештований у Криму позаштатний журналіст “Крим.Реалії” Владислав Єсипенко 28 вересня на черговому засіданні незаконного “суду” в Сімферополі заявив, що один з допитуваних свідків звинувачення його обмовляє.

Про це повідомляє “Крим.Реалії” з посиланням на адвоката Дмитра Дінзе

За його інформацією, під час засідання були допитані два “представники громадськості”. Вони виступали як поняті під час двох оперативно-розшукових заходів щодо журналіста.

Як сказав адвокат, один з них заперечував, що на ділянку місцевості, де нібито Єсипенко діставав зі схову гранату, підсудного привезли з мішком на голові та в навушниках. Однак Владислав Єсипенко заявив, що “свідок каже неправду”.

Крім того, адвокат Дмитро Дінзе підкреслив, що “обидва представники громадськості виглядали заздалегідь підготовленими до допиту в суді: добре пам’ятали ключові обставини, а також використовували професійні юридичні терміни”.

За словами Дінзе, їхні свідчення разюче відрізняються від результатів допиту двох попередніх понятих, які в “суді” переважно повідомляли, що “нічого не пам’ятають”.

Наступне засідання “суду” в справі Владислава Єсипенка відбудеться 12 жовтня.

Раніше на засіданні в незаконному “суді” співробітник ФСБ свідчив, що після затримання Єсипенка доставили в будівлю ФСБ, де він брав участь у низці оперативних заходів як підозрюваний. Надалі його нібито відпустили, перед цим зобов’язавши добровільно з’явиться на ранок знову в ФСБ для продовження оперативних заходів. Єсипенко, зі слів співробітників ФСБ, вранці сам з’явився до них, і його згодом затримали.

Нагадаємо, 10 березня 2021 року в Сімферополі ФСБ затримала громадянина України Владислава Єсипенка. За попередньою інформацією, чоловіка арештували у зв’язку з його політичними поглядами після відвідування акції з нагоди дня народження Тараса Шевченка, яка відбулась у місті 9 березня 2021 року.

Російська спецслужба інкримінує українцю порушення ч. 1. ст. 223.1 Кримінального кодексу РФ, (“незаконне виготовлення, перероблення або ремонт вогнепальної зброї, її основних частин…”). 16 березня ФСБ РФ заявила, що Єсипенко нібито вів “розвідувально-підривну діяльність в інтересах українських спецслужб”, а саме “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей” у Криму.

Начальник Управління взаємодії зі ЗМІ та громадськістю СБУ Артем Дехтяренко в коментарі виданню ZMINA заперечив, що журналіст співпрацював зі Службою безпеки України. Водночас він наголосив, що органи влади РФ та окупаційна адміністрація відповідальні за порушення норм міжнародного права, політичні переслідування та незаконні затримання українців, зокрема на території Автономної Республіки Крим.

Раніше повідомлялося, що експертиза не знайшла відбитків пальців арештованого журналіста на “вилученій” у нього гранаті.

Напередодні Кримська правозахисна група заявила про позбавлення українця права на захист, оскільки до нього не допускали  незалежних адвокатів – Еміля Курбедінова та Олексія Ладіна. Натомість Єсипенку без його згоди призначили адвокатку Віолетту Синеглазову, яка вже неодноразово фігурувала в політично мотивованих справах проти громадян України, фактично захищаючи не підзахисних, а інтереси слідства. Вона раніше не оскаржувала взяття підзахисного під варту і не з’явилася на засідання у “Верховному суді Криму”.

Синеглазова ввійшла в справу, судячи з матеріалів, 11 березня. Вона ж підписувала перші документи справи – протоколи про затримання і допит Єсипенка. Утім, як повідомляють “Ґрати”, жінка не була черговим адвокатом Адвокатської палати Криму в ці дні й, згідно з регламентом роботи палати, не мала права брати участь у справі. У графіку чергувань адвокатів палати за Сімферопольським судовим районом ідеться, що Синеглазова чергувала 8 і 20 березня.

Під час судового засідання в незаконному “Верховному суді Криму” Єсипенко заявив, що його катували протягом двох діб, з моменту затримання до надходження в ІТТ Сімферополя. Чоловіка били по тулубу, ногах та в ділянку статевих органів. Силовики ФСБ також приставляли до мочок вух та голови Єсипенка контакти, після чого вмикали електричний струм, що завдавав нестерпного болю. Коли він більш-менш звикав до цього, силу струму збільшували. 

Єсипенко також стверджує, що його ставили в стійку лежачи на кулаки, на руки й, коли він уже більше не міг стояти й падав, починали бити ногами по різних частинах тіла. 

Крім того, ФСБ погрожувала йому, що якщо він не дасть зізнавальних свідчень, то його знайдуть у камері повішеним і все буде обставлене як самогубство. Через це на судовому засіданні журналіст заявив, що він не збирався і не збирається накладати на себе руки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter