Одіозна суддя майданівців збирається до Вищої ради правосуддя – адвокат

Дата: 13 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Суддя Голосіївського райсуду Києва Олена Первушина, яка переслідувала активістів Євромайдану, планує стати членкинею Вищої ради правосуддя (ВРП).

Про це на сторінці в Facebook повідомив адвокат “Автомайдану” Роман Маселко.

Він заявив, що двоє суддів Голосіївського суду, яких раніше звільнив президент Петро Порошенко за порушення присяги – Лариса Калініченко і Максим Фролов, прийшли на збори Голосіївського суду і проголосували за Первушину як за делегата на Загальні збори суддів.

“Дуже ймовірно, що Олена Первушина збирається до Вищої ради правосуддя і їй дуже потрібно бути делегатом і мати своїх на З’їзді суддів, який 14–15 березня буде обирати членів ВРП. Ради цього вона навіть склала повноваження голови суду. Мабуть, вже має гарантію, якщо зважилась на такий крок”, – написав Маселко.

Як повідомив у Facebook голова правління “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін, без голосів Фролова і Калиниченко Первушина не набрала б необхідної кількості голосів для висунення.

“Первушиній кортить увірватися в раду правосуддя – більш хлібне місце. І щоб туди потрапити, судді її ж Голосіївського суду мають її делегувати. Але – вони не хочуть! І тут дуже доречними є два голоси недозвільнених суддів, які стали тупими маріонетками Первушиної і проголосували за її висунення. Без них Первушина не зібрала б необхідної кількості голосів”, – заявив він.

За словами Шабуніна, Первушина настільки впевнена, що стане членом ВРП, що минулого тижня звільнилася з посади голови Голосіївського райсуду, яку займала 10 років.

Як відомо, 24 лютого 2016 року президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення судді Голосіївського районного суду Києва Лариси Калініченко за порушення присяги. Однак Вищий адмінсуд України визнав суддю невинуватою, а звільнення незаконним. 

24 листопада 2016 року по скарзі Первушиної прокуратура провела обшуки у активіста Автомайдану Миколи Сідоркіна. Згідно зі скаргою Первушиної, активісти нібито намагалися надати “психологічний вплив” на неї і суддів.

Пізніше Роман Маселко повідомив, що обшук в квартирі Сідоркіна пов’язаний з тим, що він брав участь у проекті Prosud, який досліджував декларацію Первушиної. Суддя не задекларувала квартири і машини, проте активісти помітили, що у Первушиної є будинок і машина в користуванні. Сідоркін брав участь в цьому розслідуванні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: