Очищення судової влади українці більше схильні довірити владі, ніж громадськості, – дослідження

Дата: 22 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Більшість українців готові довірити реформування судової гілки влади президенту України та Верховній Раді. 

Про це свідчать дані соціологічного опитування Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, проведеного за фінансової підтримки Європейського Союзу, передає Центр прав людини ZMINA

Оновлення судової влади готові довірити новообраному президенту 49% респондентів, 28% – Верховній Раді, 23% – експертам із західних країн, 20% – юристам, які не працювали раніше, а 19% – представникам громадськості.

Українці не довіряють оновлення судової влади самим суддям. 

Олексій Гарань

“Те, що впала частка тих, хто довіряє експертам із західних країн і юристам, які не працювали суддями, свідчить про довіру до нової влади, але тут є приховані небезпеки. Ми ще не розуміємо, у якому напрямі вони будуть проводити це реформування і як самі будуть дотримуватися закону. Ми бачили на початку роботи президента тривожні сигнали, коли призначили Андрія Богдана (голова офісу президента України – Ред.) всупереч закону про люстрацію, а Руслан Рябошапка це виправдовував”, – зазначає Олексій Гарань, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, професор Національного університету “Києво–Могилянська Академія”.

Нагадаємо, напередодні парламентських виборів 18 громадських організацій оголосили Порядок денний справедливості для нової Верховної Ради. На переконання громадськості, цей документ – дороговказ для основних реформ, які мають забезпечити справедливість у державі. У документі йдеться, що більшість недоброчесних суддів залишилися на посадах, а довіра до судової влади – на низькому рівні. Громадські організації очікують від керівництва країни очищення судової влади. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter