Очільниця жіночого ветеранського руху Катерина Приймак отримала франко-німецьку Премію з прав людини 

Дата: 12 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Заступниця голови організації ГО “Жіночий ветеранський рух” Катерина Приймак отримала франко-німецьку Премію з прав людини за її відданість у справі захисту прав ветеранок в Україні.

Про це повідомляє журналістка видання ZMINA з нагородження. 

“Отримати цю премію – означає бути видимими не лише серед своїх. І це приємно. Для нашої спільноти немає сумнівів, що ми йдемо правильним шляхом. Підтримка та визнання від країн, де захист прав є частиною історії й закарбована у систему – гарна віха для нашого руху. Моя нагорода не належить мені – я отримала її завдяки командним зусиллям”, – сказала Катерина Приймак. 

Також волонтерка додала, що багато її посестер кладуть життя, здоровʼя та найкращі роки у боротьбі за те, щоб люди в Україні не мали потреби доводити своє право на гідність. 

Подія відбувалась у резиденції посла Франції.
 
З моменту заснування премії вдруге її отримують українці.  

Катерина Приймак у 2014-му доєдналася до лав добровольчого українського корпусу – “Госпітальєри”,  де 11 місяців працювала парамедиком у складі евакуаційної бригади, зокрема в Пісках та на шахті “Бутівка”.

Після повернення працювала на телебаченні. У 2018 році разом із посестрами розпочала роботу над формуванням жіночого ветеранського руху. Двічі представляла українських ветеранок в штаб-квартирі ООН. Є лауреаткою премії “Євромайдан-SOS”. 

Зазначимо, щороку Франція та Німеччина присуджують Премію з прав людини активістам громадянського суспільства з усього світу за їхню відданість справі захисту прав людини.

Цьогоріч міністри закордонних справ Франції та Німеччини Жан-Ноель Барро та Анналена Бербок обрали Катерину Приймак, співзасновницю та очільницю жіночого ветеранського руху, за її відданість справі захисту прав ветеранок в Україні.

Нагадаємо, у 2017 році лауреатами німецько-французької Премії з прав людини та верховенства права стали 15 осіб, серед яких – українець, керівник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський. Він спільно зі “Східною групою з прав людини” здійснює захист прав людини в містах і селах на сході України поблизу лінії зіткнення. Також команда забезпечує дотримання прав людини в місцях позбавлення волі, запобігає примусовій праці та незаконному затриманню в районах, що не підпадають під контроль держави.

У 2017 році він полегшив звільнення Олександра Єфрешина, незаконно затриманого сепаратистами. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter