Очільника карельського “Меморіалу” Дмитрієва виправдали за статтею про дитячу порнографію

Дата: 05 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Петрозаводський міський суд виправдав голову карельського відділення правозахисного товариства “Меморіал” Юрія Дмитрієва за статтями про розпусні дії та виготовлення дитячої порнографії.

Як повідомляє Медіазона, водночас історика визнали винним у зберіганні зброї. Суд призначив йому 2 роки і 6 місяців обмеження волі. Цей вид покарання передбачає, зокрема, заборону залишати місце проживання в певний час доби або їхати в інші регіони без дозволу влади.

Юрій Дмитрієв біля дверей суду, 5 квітня 2018 року. Фото: Давид Френкель, Медіазона

Видання 7×7 зазначає, що за вирахуванням часу, який Дмитрієв уже провів у СІЗО, обмеження свободи триватиме три місяці.

Після виходу з будівлі суду історик заявив, що з його боку не зовсім правильно приймати вітання.

“З чим мене вітають? З тим, що я не педофіл, не цей самий, не той самий, – так я про це теж знав!” – сказав він.

Нагадаємо, 61-річного Юрія Дмитрієва арештували в грудні 2016 року. За версією слідства, чоловік виготовляв дитячу порнографію, для чого фотографував оголеною свою прийомну доньку. Дмитрієв відкидає звинувачення і стверджує, що робив знімки для контролю стану здоров’я дитини.

Незадовго до арешту Дмитрієва “Меморіал” зібрав і виклав у мережу Інтернет базу працівників органів державної безпеки Радянського Союзу під час Великого терору. Дмитрієв та його колеги провели велику роботу зі встановлення імен, прізвищ, звань, місць служби та інших даних працівників радянської держбезпеки у 1930-х роках. Незабаром після оприлюднення бази на адресу “Меморіалу” почали надходити недвозначні “рекомендації” згорнути проект та погрози.

Дмитрієв також відомий тим, що 1998 року особисто віднайшов поховання жертв розстрілів у Сандармосі, де 1937 року співробітники НКВС розстріляли більше тисячі представників української культурної еліти. Зокрема, Миколу Куліша, Леся Курбаса, Антона Крушельницького з двома синами, Миколу Зерова, Валер’яна Поліщука, Мирослава Ірчана, Григорія Епіка та інших. Довгий час їхнє місце захоронення було невідоме.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: