ОБСЄ заявляє про гуманітарну катастрофу в зоні АТО

Дата: 03 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

На сході України, в зоні проведення антитерористичної операції, розгортається гуманітарна катастрофа: зруйновано лікарні, немає ліків, багато дітей, що лишилися на цих територіях, перебувають в шоковому стані. 

Як повідомляє “Інтерфакс Україна“, про це заявив спікер Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків.

Він розповів про результати візиту до Донецька і Донецької області, відзначивши, що інфраструктуру багатьох сіл і міст зруйновано, не працюють лікарні, школи.

Я хочу звернути вашу увагу на питання гуманітарної катастрофи, яка розгортається у нас на очах на сході України. Наші спостерігачі відвідали (східні регіони – ІФ) і говорили у своїх звітах про дедалі гіршу ситуацію в багатьох частинах Донецької та Луганської областей. У багатьох селах ми бачили зруйновані лікарні, немає ліків. Багато дітей, які залишилися в регіоні, просто в шоковому стані, їм ніде гратися, навчатися, в людей немає доступу до соціальної допомоги“, – зазначив Боцюрків.

Він нагадав, що обстріляно чимало сіл, що межують з зоною проведення АТО. В деякі села спостерігачі ОБСЄ допомагали потрапити представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Як пише “Тиждень” з посиланням на УНІАН, перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова під час брифінгу в Кабінеті міністрів повідомила, що всі соціальні виплати громадянам окупованих територій, незважаючи на судове рішення щодо незаконності їх припинення, будуть забезпечені після відновлення контролю над цими територіями. 

Раніше Київський апеляційний адміністративний суд визнав недійсною постанову Кабміну про здійснення соціальних виплат у Донецькій і Луганській областях лише на контрольованих українською владою територіях.

Позиція уряду однозначна – усі виплати будуть забезпечені, як тільки буде відновлено контроль України над цими територіями. У будь-якому разі, всі переселенці з таких територій мають можливість у повному обсязі отримати належне соціальне забезпечення“, – сказала Севостьянова.

Вона нагадала, що спроби працівників казначейства та банків доставляти кошти на окуповані території завершувалися трагічно, і робити це зараз немає можливості.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: