Нинішнього року Національний тест із медіаграмотності пройшли понад 76 тисяч українців, це вп’ятеро більше за попередній

Дата: 27 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Нинішнього року Національний тест із медіаграмотності онлайн, який відбувся в жовтні, повністю пройшли понад 76 тисяч українців, це в п’ять з половиною разів більше, ніж минулого. 

Про це повідомила під час презентації результатів тесту в Укрінформі керівниця проєкту Ольга Кравченко.

Під час презентації результатів Національного тексту з медіаграмотності. Скриншот з відео Укрінформу

Усього із 17 до 31 жовтня тест від початку до кінця пройшли 76 323 учасники.

“Ми вважаємо, це абсолютний успіх, якого вдалося досягти завдяки синергії зусиль і тому, що дозволили проходити тест, залишаючи персональні дані, щоб позмагатися за приз, і анонімно”, – вважає Кравченко.

Інформацію про себе залишили 45 104 унікальних учасники тесту.

За словами експертки, цього року проведення тесту вперше вийшло з так званої експертної бульбашки та охопило таку велику кількість людей.

Тест із медіаграмотності проходили також і на окупованих територіях, зокрема й у Криму. Це свідчить, що люди на окупованих територіях хочуть залишатися в українському контексті, стежать за тим, що відбувається в Україні, хочуть бути частиною того, що відбувається, наголосила Кравченко.

Водночас директорка програми USAID “Мріємо та діємо” Юлія Ткачук зазначила, що понад 46% учасників тесту продемонстрували високий рівень медіаграмотності й склали тест на значення “гуру” або “майже гуру”.

Цей результат є дещо гіршим, ніж 2023 року, але це не дає підстав вважати, що люди, які рік тому мали хороші навички з медіаграмотності, забули їх. Через те що кількість учасників зросла, ймовірно, значно зросла й частка тих, хто проходив тест уперше, пояснила Ткачук.

Нагадаємо, що в серпні 2024 року Євросоюз у співпраці з українськими партнерами презентував серію відео під назвою InfoBridge. Цей проєкт націлений на підвищення рівня медіаграмотності та цифрової безпеки серед українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що на онлайн-платформі “Дія.Освіта” вийшов освітній серіал про медіаграмотність “Як захиститися від фейків і дезінформації”, який допоможе українцям підсилити навички критичного мислення та протидії ворожій пропаганді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter