Сексуальні домагання є новим викликом: у Нацполіції розказали, як реагуватимуть на правопорушення

Дата: 20 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

В Україні запроваджується адміністративна відповідальність за вчинення сексуального домагання. У зв’язку із нововведеннями до законодавства для поліціянтів почали проводити тренінги із реагування на такі правопорушення.

Про це повідомляє Національна поліція України.

Фото: Національна поліція України

19 грудня набув чинності євроінтеграційний Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”. КУАП доповнено новою статтею 173-7 “Сексуальне домагання”.

“Це нова стаття, новий вид правопорушення. І згідно з цією статтею, у разі умисного вчинення проти особи образливих, принизливих дій сексуального характеру, виражених вербально або невербально – тобто слова, жести, рухи тіла, в тому числі з використанням електронних комунікацій, особа буде притягнута до адміністративної відповідальності”,  – розповіла заступниця начальника відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству Нацполіції Тетяна Іщенко-Ладна в ефірі “Ми – Україна”. 

Вона додала, що реагування на цей вид правопорушення є новим викликом для Нацполіції. Тож для підрозділів превентивної та патрульної поліції почали проводити тренінги, як реагувати на факти сексуального домагання, збирати докази та запобігати таким правопорушенням згідно із нововведеннями до законодавства.  

Відтепер, відповідно до нового законодавства, за сексуальне домагання передбачена відповідальність:

  • штраф від 80 до 160 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1360–2720 грн);
  • або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин;
  • або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Повторне вчинення такого порушення упродовж року, якщо на людину вже був накладений штраф, або за сексуальне домагання стосовно особи, яка перебуває у матеріальній, службовій чи іншій залежності від правопорушника, передбачає таке покарання:

  • штраф від 160 до 280 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2720–4760 грн);
  • або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин;
  • або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку;
  • або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Закон про протидію домашньому та гендерному насильству, який набув чинності 19 грудня, запроваджує низку інших новацій. Зокрема автоматичне визнання потерпілими дітей, які були свідками домашнього насильства, та запровадження адміністративної відповідальності за це. Суди наділяються повноваженнями визначати чи направляти кривдника для відвідування корекційних програм.

Президент України Володимир Зеленський 17 грудня підписав євроінтеграційний закон про запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter