Нові ставки судового збору в Україні є справедливими – Петренко

Дата: 09 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Міністр юстиції Павло Петренко називає нові ставки судового збору в Україні справедливими.

“В Україні має діяти принцип справедливості. Та людина, яка є малозабезпеченою, повинна мати пільгу. А та, яка має достойний заробіток, користуватись пільгою не повинна. І це підтверджується багатьма прикладами”, – передає слова міністра кореспондент Центру інформації про права людини.

Як приклад він наводить ситуацію, коли з українського бюджету на пільговий проїзд на всіх громадян виділявся 1 млрд гривень, однак цих грошей взагалі не вистачало.

“Щоб покрити потреби усіх громадян щодо пільгового проїзду, потрібно було 16 млрд. Тоді пільги не отримував ніхто… Так популістськи був прописаний блок соціальних законів”, – каже міністр.

Павло Петренко наголошує, що вразливим верствам населення судові збори компенсує держава через центри безоплатної правової допомоги.

“Міністерство юстиції відкрило 126 центрів безоплатної правової допомоги по всій Україні, де працюють 5 тисяч адвокатів, які надають безоплатну допомогу, в тому числі представництвом в судах, малозабезпеченим, пенсіонерам, людям з інвалідністю, учасникам АТО, родинам загиблих та переселенцям, які втратили своє житло на Донбасі”, – пояснює міністр.

“Ця допомога полягає в тому, що адвокат, який наймається державою, звертається з позовом в інтересах тієї чи іншої особи, чиї права порушені. З цих позовів судовий збір платить держава. Якщо, до прикладу, порушені права пенсіонера як споживача, то він звертається до одного з наших центрів, який знаходиться в районному центрі. Ми надаємо таку допомогу і держава платить судовий збір за цю особу. Верхня планка судового збору – близько 7 тисяч гривень. Але якщо ти платиш 7 тисяч гривень , то у тебе спір має бути на 70 мільйонів. Вибачте, у нас багато простих громадян ініціюють спори на 70 мільйонів гривень?”, – додає Павло Петренко.

Нагадаємо, нещодавно український парламент суттєво збільшив ставки судового збору, а низка держорганів втратили свої пільги.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: