Нове звинувачення для кримських мусульман висувають, щоб затягнути розслідування, – адвокат

Дата: 13 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Фігуранту справи “Хізб ут-Тахрір” Вадиму Сіруку вже підготували нове звинувачення за ст. 278 Кримінального кодексу Російської Федерації.

Еміль Курбедінов

Про це його адвокат Еміль Курбедінов розповів Центру інформації про права людини.

“Ця інформація офіційна. Вона надійшла від слідчого ФСБ РФ Сергія Махнєва. У телефонному режимі він повідомив, що у вівторок Вадиму Сіруку буде пред’явлено звинувачення за ст. 278 КК РФ “Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади”. Також мої колеги повідомили, що їхнім підзахисним з “ялтинської четвірки” пред’являть такі самі звинувачення”, – сказав Курбедінов.

“Ялтинська четвірка” – це кримські мусульмани, яких заарештували 11 лютого 2016 року в Криму. Разом із Вадимом Сіруком у той день заарештували також Енвера Бекірова, Еміра-Усеіна Куку і Мусліма Алієва. Із тих пір кримчани постійно знаходяться в СІЗО Сімферополя.

На думку адвоката, подібні звинувачення будуть пред’являти й іншим фігурантам справи “Хізб ут-Тахрір”. Також адвокат упевнений, що кілька кримінальних справ, які відкриті щодо кримських мусульман, будуть об’єднувати в одне провадження.

“Вони зараз пред’являть звинувачення і відразу винесуть постанову про об’єднання. Це буде зроблено протягом тижня. Це буде одна кримінальна справа по звинуваченню кожного і за статтею за участь у “Хізб ут-Тахрір”, і за статтею “Насильницьке захоплення влади”, – сказав Еміль Курбедінов.

Він вважає, що подібні звинувачення можуть висунути тим кримчанам, справи яких ще не розглядали в суді. На думку адвоката, нову кримінальну статтю додають, щоб затягнути терміни розслідування кримінальної справи, яке у справі Вадима Сірука і “ялтинської четвірки” триває вже майже рік.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter