Норвегія запровадила черговий пакет санкцій проти Росії: що нового?

Дата: 28 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Уряд Норвегії запровадив черговий пакет санкцій проти російського режиму. 

Про це повідомили в уряді країни.  

Фото: haavind.no

В санкційний список Норвегії, який і до цього налічував понад тисячу імен, додали ще три десятки нових, а також сім юридичних осіб.

Нові фігуранти списку, зокрема, причетні до проведення так званих “референдумів” на окупованих територіях України. Тепер загалом у переліку 1260 людей і 115 організацій.

Міністерка закордонних справ країни Аннікен Гуйтфельдт, коментуючи введення нових обмежень, наголосила, що вони є “необхідною відповіддю на жорстоку війну Росії та незаконну анексію чотирьох областей України”.

“Санкції стають все більш всеосяжними та є сильною та чіткою відповіддю Європи на агресію Росії в Україні. Можливості брати участь у комерційній діяльності з Росією зараз значно обмежені та містять високий ризик”, – сказала вона. 

Аннікен Гуйтфельдт. Фото: Håkon Mosvold Larsen/NTB

Відтепер норвежцям не можна обіймати керівні посади у деяких компаніях, що перебувають у власності або під контролем Росії, а також надавати послуги щодо криптоактивів російським громадянам, особам, які проживають на території РФ, або організаціям, заснованим там. 

З Норвегії у Росію заборонили вивозити вугілля, електронні компоненти, технічні товари в авіаційному секторі, деякі хімікати й вогнепальну зброю, а у зворотному напрямку – сталеві вироби, машини та інші транспортні засоби, текстиль, взуття, шкіру, кераміку, також деякі хімічні продукти та ювелірні вироби не із золота. 

Розширили й заборону на захід до норвезьких портів суден, сертифікованих російським морським регістром судноплавства. Однак залишили винятки для рибальських суден, які досі можуть заходити до портів Кіркенес, Ботсфіорд і Тромсе.

На початку жовтня ЄС затвердив вже восьмий пакет санкції щодо Росії після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Він вводить в законодавство ЄС основу для встановлення верхньої межі цін на морське транспортування російської нафти до третіх країн та подальших обмежень на морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів до третіх країн. 

Сьогодні Росія – лідерка у світі за кількістю накладених санкцій, обганяючи Іран та Північну Корею. За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum.ai, стосовно РФ ввели 9 700 обмежень (станом на 20 жовтня 2022 року), й це лише після 24 лютого. 

До цього щодо Росії вводили ще понад 2,6 тисячі обмежень. 

Нагадаємо, що наприкінці вересня, коли російський очільник Володимир Путін підписав “договір” про анексію частин Донеччини, Луганщини, Запоріжжя та Херсонщини, Верховна Рада закликала світ посилити тиск на Росію, зокрема, нарешті визнати її державою – спонсором тероризму. 

Після цього українські парламентарі пропонують запровадити щодо РФ санкції, передбачені для такого статусу, а саме ввести повне ембарго на торгівлю російськими енергоносіями, відімкнути Росію від системи SWIFT та переглянути її подальше перебування в ООН та її органах і організаціях. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter