Німеччина заборонила в’їзд грузинським чиновникам, причетним до насильства проти протестувальників

Дата: 02 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Німеччина заборонила в’їзд дев’ятьом громадянам Грузії, яких визнали причетними до насильства щодо протестувальників.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ Німеччини.

Фото: OC Media

Так, обмеження стосується девʼятьох осіб, яких вважають головними відповідальними за акти насильства проти мирних протестувальників та представників опозиції в Грузії.

У міністерстві наголосили, що право на мирний протест є фундаментальним правом людини, яке необхідно захищати. У заяві також зауважили, що ситуація в Грузії викликає серйозне занепокоєння.

31 грудня міністри закордонних справ Німеччини, Польщі та Франції зробили спільну заяву, у якій категорично засудили насильницькі дії, що були спрямовані проти мирних демонстрантів, журналістів та представників опозиції в Грузії в останні тижні.

У тексті заяви вони також звернули увагу на рішення Європейського Союзу щодо припинення безвізового режиму для власників грузинських дипломатичних і службових паспортів. Міністри наголосили на готовності розглянути додаткові обмеження як на рівні ЄС, так і окремих держав.

Крім того, країни Балтії разом зі Швецією, Данією, Ісландією, Норвегією та Фінляндією виступили із закликом до грузинської влади припинити насильство й серйозно розглянути можливість проведення нових виборів.

Нагадаємо, що наприкінці грудня у Грузії, обраний за новою процедурою президент Михеїл Кавелашвілі підписав закони, що вводять низку обмежень для протестувальників. 

Частина норм набуде чинності згодом, але частина почала діяти з 30 грудня 2024 року, а саме:

  • заборона використовувати піротехнічні вироби та лазери під час зібрань і демонстрацій, за що можна отримати штраф 2 тисячі ларі;
  • заборона закривати обличчя маскою або будь-яким іншим способом – штраф 2 тисячі ларі;
  • заборона організованого перекриття дороги транспортними засобами або участь у груповому русі, коли проїжджа частина повністю зайнята, – штраф у розмірі 1 тисячі ларі та позбавлення права керування на один рік;
  • заборона на розміщення протестного трафарету / напису / плаката без дозволу – штрафи від 1 до 3 тисяч ларі;
  • заборона носити формений одяг, “передбачений системою” МВС, або “подібні до нього атрибути” – штраф 2 тисячі ларі;
  • заборона блокувати дороги – збільшили штрафи до 5 тисяч ларі замість 500 за участь, а за “організацію” – 15 тисяч ларі замість 5 тисяч.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter