Німеччина виділила 200 млн євро для підтримки переселенців в Україні

Дата: 07 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав грантову угоду з німецьким банком розвитку KfW на 200 млн євро, які мають бути спрямовані на підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Про це інформує пресслужба Кабміну

Як повідомляється на сторінці уряду, через війну свої домівки вимушені були покинути загалом 13,6 мільйона осіб і близько половини з них знайшли собі безпечне місце в Україні. Внутрішньо переміщені особи потребують фінансової підтримки для задоволення таких нагальних потреб, як одяг, їжа, ліки та житло.

Грантова угода спрямована на такі цілі, як:

  • підтримування систем соціального захисту;
  • швидка допомога малозабезпеченим верствам населення;
  • забезпечення основи для майбутньої відбудови та подальшого економічного розвитку;

Фінансовий внесок буде сплачено за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку до державного бюджету України та використано для фінансування української програми допомоги переселенцям.

“Українська держава робить надзвичайні речі для подолання наслідків війни і забезпечення своїх громадян – особливо тих, хто змушений був залишити свої домівки через війну. За допомогою цієї програми ми хочемо ще більше зміцнити соціально-економічну стійкість внутрішньо переміщених осіб і таким чином підготувати для всього українського суспільства кращі основи для економічного розвитку та відбудови”, – сказала пані посол Німеччини Анка Фельдгузен.

Загалом у 2022 році в межах німецького співробітництва задля розвитку Україні надано підтримку на суму близько 600 млн євро. Значна частина цього йде на підтримку внутрішньо переміщених осіб або постраждалих від війни громад.

Оглядачі звинувачують німецьких політиків у тому, що ті зробили свій внесок у те, що міжнародні злочини під час повномасштабного вторгнення Росії стали можливими, зокрема почавши втілювати проєкт “Північний потік – 2” після тимчасової окупації Криму.  

Міжнародна спільнота запровадила санкції проти Росії з початку тимчасової окупації півострова у 2014 році, але вони були малоефективними, щоб повернути Росію в межі міжнародного права.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та експерти неодноразово закликали ввести ембарго на російські енергоносії у відповідь на тимчасову окупацію Криму. Утім, Німеччина збільшувала свою енергетичну залежність від Росії й продовжувала економічні зв’язки з країною-агресором. 

Напередодні повідомлялося, що з початку повномасштабного неспровокованого вторгнення Росії в Україну Китай продовжив збільшувати залежність від російських енергоресурів. Витрати на них зросли на 15 мільярдів доларів.
 
Також повідомлялося, що російський безпілотник-шпигун “Картограф”, що Росія використовує у повномасштабній, неспровокованій війні проти України, містить деталі з Німеччини, Японії та Китаю.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: