Німеччина хоче заборонити Facebook збирати дані про користувачів на інших сайтах

Дата: 08 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Федеральне відомство Німеччини з питань картелів, яке є регулятором ринку, забороняє Facebook збирати дані німецьких користувачів зі сторонніх веб-сайтів.

Про це повідомляє видання TechCrunch, пише Mediasapiens.

Йдеться про такі плагіни соціальної мережі, що дозволяли компанії збирати інформацію про користувачів поза самою соцмережею Facebook. Поки що таке рішення німецького регулятора не має юридичної сили, а компанія завила, що подаватиме апеляцію. У Facebook є місяць, щоб спробувати оскаржити постанову відомства.

Розслідування регулятора щодо збору даних компанією Facebook почалося в березні 2016 року. Збір інформації компанією з інших сайтів використовується, щоб надалі більш точно таргетувати рекламу за інтересами користувачів.

Регулятор наголошує, що “згода на збір даних повинна бути добровільною і не може бути умовою для користування сервісом”.

“Провідні компанії не можуть використовувати експлуатаційну практику на шкоду протилежній стороні ринку, тобто в цьому разі споживачів, які використовують Facebook. Така експлуататорська практика перешкоджає конкурентам, які не можуть нагромадити таку базу даних”, – зазначає регулятор.

Відомство наголошує: якщо Facebook має намір продовжувати збирати дані за межами власної соціальної мережі і поєднувати їх з обліковими записами користувачів без їхньої згоди, то мають бути можливості для суттєвого обмеження використання даних.

Користувачам мають пропонувати кілька різних критеріїв, наприклад можливість накласти обмеження на кількість даних, тип оброблення, мету їхнього використання. Також варто ввести можливість анонімізувати свої дані чи обмежити періоди їхнього зберігання.

Регулятор поки що не дослідив, як Facebook збирає дані в інших свої сервісах – Instagram та WhatsApp. Це може бути наступним етапом розслідування.

Раніше коаліція груп із захисту прав дітей та споживачів США звинуватила Facebook у незаконному зборі даних про дітей через додаток Messenger Kids.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: