“Незадоволені жителі” та ультраправі: як у Харкові намагаються закрити центр допомоги наркозалежним

Дата: 11 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Активісти реабілітаційного центру “Альтернатива” в Харкові, який надає допомогу наркозалежним, заявили про тиск із боку місцевих чиновників.

Заяву вони опублікували на своїй сторінці у Facebook.

Медичний центр “Альтернатива”

Реабілітаційний центр “Альтернатива” розташований в одному зі спальних районів Харкова, але з першого дня, за словами медиків, вони перебувають в умовах тиску та протистояння “ініціативної групи” житлового будинку, де працюють. Будинок, у якому міститься заклад, огороджений незаконним парканом із зачиненою хвірткою, але будь-які пропозиції працівників “Альтернативи” щодо створення окремого входу для пацієнтів представники ініціативної групи будинку відхиляють. Крім цього, місцеві жителі агресивно реагують на відвідувачів закладу, яких сьогодні налічується близько 200.

“Спідозним нарікам або ракушним тут не місце!” – кажуть вони.

10 грудня до будівлі “Альтернативи” увірвалися представники ультраправого угрупування “Національний корпус” та “ПОТОН”, які почали трощити майно:

“Ситуація перевищила всі допустимі межі, буквально був здійснений розбійний напад на медичний центр, зі знищенням вхідних дверей, погрозами та повним блокуванням роботи медиків і доступу пацієнтів до лікування. Чим обґрунтовані такі радикальні незаконні методи? Представники вищезазначених організацій керувалися своєю впевненістю в тому, що діяльність медичного центру є незаконною, і саме за цим прийшли проводити громадську фіксацію”.

Скріншот з камери спостереження

Інформацію про напад на медичний центр підтвердили й у самому “Національному корпусі”. 

Реакцію ультраправих викликав курс замісної терапії, яку отримують у закладі люди. На сайті “Альтернативи” зазначають, що курс лікування препаратами бупренорфін і метадон триває від 21 до 28 днів. Замісна терапія використовується, за даними ООН, у 90 країнах світу. Експерти організації вказують, що отримувачі терапії зазвичай легше влаштовуються на роботу й одержують велику зарплату. Також такі програми допомагають боротися з епідемією ВІЛ, яка вирує в Україні. 

За словами медиків, кампанію проти реабілітаційного центру почали начальник відділу кримінальної поліції в Харківській області Резніченко та заступник начальника Головного управління ДФС Харківщини, а також член Ради адвокатів Харківської області Кузьмін, який проводить стажування молодих адвокатів для їхнього подальшого захисту прав людини:

“Під керівництвом цих непростих громадян щоденно відбувається тиск на установу медичного центру, а саме: регулярні несанкціоновані перевірки різних інстанцій, провокування інших мешканців будинку до незаконних дій, перешкоджання доступу пацієнтів до закладу”.

Наразі по допомогу медики звернулися до правозахисників, Уповноваженого з прав людини, очільника МВС Арсена Авакова та низки депутатів.

“Не всі люди наркозалежні, але всі наркозалежні – люди!” – нагадують медики у своєму звернені.

Нагадаємо, раніше в Чернігові місцеві жителі протестували проти відкриття приватної медичної установи, у якій обслуговуватимуть ВІЛ-позитивних та наркозалежних пацієнтів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: