“Невизначена втрата”: в Україні запускають проєкт психологічної допомоги жінкам полонених військових
В Україні запускають проєкт безоплатної психологічної допомоги жінкам полонених військових або зниклих безвісти – “Невизначена втрата”.
Про це під час презентації в Укрінформі повідомила керівниця проєктів та програм напряму “Допомога жінкам” Future for Ukraine Анна Грубая.
“Цей проєкт передбачає надання безплатних консультацій для жінок, які чекають. Це 16 консультацій, шість із них індивідуальні, а 10 групові. Також триватиме постійна підтримка цих жінок у рамках групових консультацій… Такий підхід обрано через те, що не кожна жінка готова ділитися своїм особистим у групі, хтось хоче працювати індивідуально з психологом, і ми цей шлях підтримуємо”, – сказала Грубая.
Після індивідуальної роботи за готовності є можливість працювати в групах, де жінки можуть бути опорою одна для одної, розділити свій біль і отримати необхідну підтримку.
У групах займатиметься не більш ніж сім жінок, і їх розподілятимуть за сімейною належністю (матері, дружини, доньки) та за статусом чоловіків, повʼязаних з ними (зниклий безвісти або в полоні).
Вона зазначила, що проєкт передбачає високий професійний підхід, адже українські фахівці проходять навчання в психологині Рут Дорум з Ізраїльської коаліції травми (Israel Trauma Coalition).
Грубая зазначила, що вміння працювати з травмою і реалізовувати це практично є важливим, адже не можна допустити повторної травматизації.
Співзасновниця Асоціації родин захисників “Азовсталі” Ольга Андріанова каже, що наразі є значний попит на психологічну підтримку і дуже важливо її надавати.
“У соціумі досі багатьом людям незрозуміло, що відчувають жінки, які чекають своїх рідних з полону або в яких чоловіки зникли безвісти або загинули. Дуже часто вони ставлять некоректні питання цим жінкам, і цей тиск на них є дуже важким”, – сказала вона.
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони Олександр Кононенко зауважив, що дуже важливо регулярно проводити мітинги на підтримку військовополонених по всій Україні.
“Це дуже важливо, як і для нагадування українському суспільству про те, що ще дуже багато наших захисників знаходяться в полоні. І більш важливим є нагадування міжнародній спільноті про ті проблеми, які не вирішуються. Бо саме РФ підписала Женевські конвенції, де дуже чітко визначено всі вимоги до перебування в полоні”, – сказав Кононенко.
Залишати заявку на отримання психологічної допомоги можна тут.
Нагадаємо, що феміністична громадська ініціатива “Марш Жінок” запускає службу психологічної підтримки для жінок, які нині служать у війську. На гарячій лінії служби чергують дев’ять кваліфікованих психологинь. Вони мають психологічну освіту та пройшли спеціалізовані навчання з військової психології.
Допомогу військовослужбовицям надаватимуть у спеціальних чатах онлайн, заявки приймають через чатбот у телеграмі. Також є формат безоплатних консультацій з можливістю продовження спілкування будь-яким зручним способом зв’язку.
Крім того, отримати безоплатну психологічну допомогу можна на платформі “Її підтримка” від Wonderzine Україна. Щоб отримати три безоплатні сесії з психологом тривалістю 40–50 хвилин, треба заповнити форму або залишити заявку в чатботі.