Невідомі зірвали акцію проти насильства у Києво-Могилянській академії

Дата: 14 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні на території Києво-Могилянської академії була зірвана акція “Ні насиллю в університеті!” – проти сексизму, насилля та сексуальних домагань в університетському середовищі.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук міжнародна правозахисна організація  Amnesty International.

“Близько 40 невідомих пройшли на територію академії та перешкоджали проведенню акції. Учасниці також зауважили, що на одному з них був значок ВО “Свобода””, – йдеться в повідомленні.

За інформацією організації, нападники погрожували активісткам вчинити над ними сексуальне насильство і силою намагалися “вручити квіти”, які вони принесли з собою. Один з них спробував зірвати значок Amnesty International з рюкзака учасниці. Через загрозу насильства з боку нападників організаторкам довелося зупинити акцію і піти. Поліція, яку студенти викликали, прибула тільки за 40 хвилин і “не знайшла порушень”.

“Гірка іронія: акція проти насильства не змогла відбутися через насильство. Обмеження права на мирні зібрання шляхом застосування сили в Україні перетворилося на системну проблему”, – зазначають в Amnesty International.

Як зазначено на сторінці анонсу акції у Фейсбук, нещодавно на території та в корпусах Києво-Могилянської академії з’явились анонімні наліпки про сексизм, насилля та сексуальні домагання, які існують в університетському середовищі.
Зокрема, частина наліпок висвітлює постать Олексія Курінного – викладача факультету правничих наук в НаУКМА, який дозволяє собі сексистські коментарі та сексуальні домагання до студенток.

“Мета нашої акції – висловлення підтримки даному публічному висловлюванню та продовження критики насильницьких практик в університеті. Адміністрація університету неодноразово заявляла про своє бачення академії як проєвропейського, відкритого та сучасного закладу. Однак допоки адміністрація замовчуватиме подібні практики, закриватиме очі на дискримінаційні та ксенофобні настрої через апеляцію до статусу викладача, університет не може вважатись гідним та безпечним місцем для навчання”, – повідомляють організатори заходу. 

Фото надані учасницею акції

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: