Невідомі напали на відвідувачів “КиївПрайду”

Дата: 20 Червня 2019
A+ A- Підписатися

У Києві невідомі молодики напали на відвідувачів кінопоказу, що проходив у межах “КиївПрайду”.

Про це на сторінці у Facebook повідомили організатори.

Один з нападів стався близько десятої вечора, коли гості показу вийшли з місця його проведення. Один з потерпілих зазначив, що декілька хлопців підійшли до нього біля станції метро та попросили закурити.

“Я просто зупинився біля входу в метро, щоб дописати повідомлення в месенджері. Раптом мене штовхнули. Сильно. Зі спини. Їх було двоє. Мені пощастило. За мене заступився чоловік, що стояв на зупинці, а я, скориставшись моментом, зник у метро”, – написав у себе на сторінці у Facebook Андрій Хорохордін.

Напад, як додав хлопець, супроводжувався гомофобними вигуками молодиків. 

Другий напад, як зазначили активісти, стався практично в той самий час, але поблизу станції метро “Контрактова площа”. Нападники розпилили газ в очі декільком дівчатам і побили ногами хлопця, який ішов разом з ними. Згодом стало відомо, що жертвою хуліганів став український стиліст Олег Шуригін. Друзі потерпілого розповіли у Facebook, що нападники прямували за учасниками показу від місця проведення заходу до станції метро. 

У коментарі Громадському Шуригін повідомив, що напад на нього також супроводжувався гомофобними образами. 

У громадській організації Insight зазначили, що постраждалі написали заяви до поліції. У свою чергу організатори “КиївПрайду” порадили гостям та учасникам подій у рамках правозахисного фестивалю бути обережнішими. 

“За можливості викликайте таксі та їдьте до безпечного місця. Якщо ви їдете на метро, пересаджуйтеся на найлюдніших станціях. Не ходіть одні. Ми дуже просимо не гуляти Подолом. Бережіть себе!” – написали вони.

Також організатори опублікували інструкцію з безпеки для відвідувачів та відвідувачок заходів ПрайдТижня:

  • Після заходів прямуйте до найближчого громадського транспорту або, за можливості, викликайте таксі.
  • У метро за потреби змініть декілька ліній, напрямків і потягів.Об’єднуйтесь в групи і разом викликайте таксі.
  • Якщо ви помітили стеження – не біжіть. Зайдіть в публічне місце – кафе, банк, або магазин і попросіть викликати поліцію, або викличте її самі (102).
  • За будь-яких сумнівів або підозр – поверніться у безпечний простір IZONE. Зверніть увагу, чи не йдуть за вами.
  • У разі нестандартної ситуації, зверніться до Українська фундація правової допомоги за телефоном 050 937 69 79 або 044 280 67 40

Як відомо, основною темою “КиївПрайду” цього року стала “Свобода. Єдність. Боротьба”, а головним гаслом – “Наша традиція – це свобода!”. Організатори Маршу рівності, який стане завершенням цьогорічного прайд-тижня, очікують 23 червня в столиці України до 10 тисяч учасників.

Центр прав людини ZMINA також святкує прайд-тиждень та запрошує долучитись і вас. Відомо, що досі у своїй країні ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Хоча більшість українців доброзичливо ставиться до представників, наприклад, інших національностей, але у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter