Ненадання медичної допомоги блогеру Мемедемінову можна розцінювати як тортури – НСЖУ
Ненадання медичної допомоги кримському активісту та блогеру Наріману Мемедемінову, якого вже рік тримають у СІЗО Сімферополя російські силовики, є тортурами.
Про це йдеться в заяві Національної спілки журналістів України.
Відомо, що Мемедемінов потребує термінової операції, яку було заплановано на 14 березня, проте через призначення двох засідань у справі блогера її відклали.
“Національна спілка журналістів України вимагає свободи цивільним журналістам, кримськотатарським активістам Наріману Мемедемінову й Серверу Мустафаєву, яких Росія за безпідставними обвинуваченнями тримає в окупованому Криму та закликає міжнародні журналістські організації приєднатися до цієї вимоги”, – йдеться в заяві спілки.
У день операції підконтрольний Кремлю суд у Криму продовжив арешт Мемедемінову на два місяці.
Нещодавно Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової щодо стану здоров’я Мемедемінова.
“Я занепокоєна, адже чоловік перебуває в критичному стані. Ненадання термінової медичної допомоги політв’язню несе загрозу його здоров’ю та може призвести до тяжких незворотних наслідків“, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.
Як відомо, блогера Нарімана Мемедемінова російські силовики затримали ще в березні минулого року. Чоловіка звинувачують у публічних закликах до ведення терористичної діяльності. Приводом для звинувачень став канал YouTube, де Мемедемінов висвітлював події в Криму. Національна спілка журналістів України (НСЖУ) назвала арешт Мемедемінова в Криму “порушенням прав на свободу думки, вільне отримання і поширення інформації, в тому числі за допомогою мережі інтернет”.