Нема кворуму: в Раді перенесли розгляд скасування е-декларацій для активістів

Дата: 03 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Напередодні засідання Верховної Ради у вівторок, 3 квітня, парламентський комітет з питань запобігання і протидії корупції не розглянув законопроекти про скасування електронних декларацій для антикорупційних активістів.

Юрій Савчук. Фото: УНІАН

Як повідомляє Громадське, комітет не зібрався через відсутність кворуму. На засідання не прийшов виконуючий обов’язки голови комітету Юрій Савчук.

Наступне планове засідання відбудеться в середу, 4 квітня. Під час нього комітет зможе розглянути це питання.

Нагадаємо, у липні 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроекти №6674 (про зміни до закону про громадські об’єднання) та №6675 (про зміни до Податкового кодексу), у яких передбачається посилення звітності неприбуткових організацій, зокрема за освоєння міжнародної грошової допомоги, та відповідальності за помилки у таких звітах.

Низка громадських організацій, зокрема правозахисних, назвала норми цих законопроектів дискримінаційними.

2018 року декларації мають подавати також представники некомерційних організацій. Правозахисники закликають українську владу припинити переслідування антикорупційних активістів в Україні. Раніше Європейський Союз також наголосив, що е-декларування для активістів створює невиправданий тиск на неурядові організації.

16 березня 2018 року Венеціанська комісія спільно з БДІПЛ/ОБСЄ надала висновок щодо зазначених законопроектів. Міжнародні експерти розкритикували їх і відзначили “надзвичайну важливість, щоб вимоги електронної декларації для антикорупційних активістів були скасовані до 1 квітня 2018 року”.

22 березня під час засідання Верховної Ради України депутати не проголосували про включення до порядку денного жодного із законопроектів про відтермінування е-декларування для членів громадських організацій.

28 березня комісар ЄС Йоганнес Ган закликав Верховну Раду України повернутися до питання електронних декларацій громадськими активістами і якнайшвидше зняти це зобов’язання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter