“Не бачу перспектив щодо миротворців на Донбасі” – Євген Марчук

Дата: 03 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Імовірність, що на Донбасі найближчим часом запровадять миротворчий контингент ООН, невисока.

Про це в інтерв’ю “5 каналу” заявив представник України у підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук.

Євген Марчук

“Відверто кажучи, у мене невелика надія, що вдасться найближчим часом з миротворчим контингентом щось позитивне вирішити. Хоча це не означає, що це питання не потрібно просувати, і президент Порошенко правильно зробив, що підняв його на Генасамблеї ООН”, – наголосив він.

Для ситуації на Донбасі можуть підходити два види миротворчих операцій: з підтримання миру і примушення до миру, додав Марчук. Останнє передбачає застосування зброї самими миротворчими контингентами щодо порушників миру або тих, хто нападає на миротворців.

Як відомо, Росія перехопила ініціативу України щодо миротворців на Донбасі й запропонувала свій варіант, який передбачає наявність місії лише на лінії розведення сторін для охорони місії ОБСЄ.

Україна ж наполягає на миротворцях на усій захопленій території, в тому числі – на кордоні з Росією. Також Київ проти того, щоб росіяни входили у миротворчу місію ООН, якщо її спрямують на схід України.

13 листопада 2017 року спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер передав помічнику президента Росії Владиславу Суркову доповнення до запропонованого Росією варіанту резолюції щодо розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі. Але російська делегація назвала прийнятними лише три з 25 пунктів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter