“Навіщо платити ЗП за ПМС?” – експертки прокоментували провокативні лайтбокси

Дата: 27 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Лайтбокси з відверто сексистськими написами, які з’явились в центрі міста і вже викликали хвилю обурення та подиву серед користувачів мереж, навряд чи є соціальною рекламою.

Про це Центру інформації про права людини повідомила координаторка кампанії “Дискримінація обмежує. Протидій!” Ірина Текучова, яка нещодавно якраз займалась розміщенням антидискримінаційної соціальної реклами.

Плакати з написами “Жінка-керівник завжди стерво”, “Кар’єристка – мати-зозуля”, “Навіщо платити ЗП за ПМС?” розміщені в центрі міста, зокрема, на Софійській площі та біля метро “Університет”. На лайтбоксах немає жодних вихідних даних крім підпису “Спілка сексистів України”, скорочено ССУ.

“Процес безкоштовного розміщення соціальної реклами у публічному просторі Києва передбачає затвердження сюжету плакатів декількома інстанціями міської ради. І триває це не один день. Наприклад, плакати рекламної Кампанії проти дискримінації затверджувались радою три тижні.  Тому вірогідність того, що міська рада не тільки допустила такі відверто сексистські плакати, а й взагалі знала про них до розміщення, дуже низька”, – каже Ірина.

Водночас, поки що Ірина утримується від оцінки того чи добрим чи поганим є поява таких лайтбоксів, оскільки розділяє думку частини користувачів про те, що це може бути насправді стьоб з метою привернення уваги до проявів сексизму.

“Поки утримаюсь, бо мені здається, що буде інша хвиля”, – каже Текучова.

Віце-президентка ВГО людей з інвалідністю “Генерація Успішної Дії” Юлія Сачук також вважає, що реклама є комерційним замовленням і пропонує жінкам, яких образили лайтбокси, звернутись до Комітету захисту прав споживачів.

Адже відповідно до статті 8 “Загальні вимоги до реклами” закону “Про рекламу” у рекламі забороняється “вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі” тощо.

“Я якраз вчора радилась з юристом. Він каже, що це не схоже на соціальну рекламу, і, скоріше за все, є комерційною. В цьому випадку потрібно з фотографіями і адресою лайтбоксів звернутись до відділення комітету, який має повноваження запросити договір із замовниками, де зазначена мета реклами”, – каже Юлія. 

В свою чергу народний депутат з фракції “Блок Петра Порошенка”, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету ВР з прав людини Ірина Суслова провела власне розслідування заявляє про намір звернутись до суду.

За її словами, КП “Київреклама” і відділ реклами Департаменту містобудування КМДА нічого не можуть сказати про походження реклами на лайтбоксах, оскільки не мають повноважень контролювати контент. Вони видають лише дозволи на розміщення рекламного засобу, тобто установку бігборду, сіті-лайту і тд. За контент відповідальна компанія, яка такий дозвіл отримала.

“Інспектори Київреклами не допомогли знайти власника скандальних “лайтпостерів”. Але, трішки погулявши по реєстрам, ми зрозуміли, що рекламні засоби на фото, скоріш за все, належать “РІА “Медіа-Авеню””, – пише Суслова на сторінці у Фейсбук.

Проблема незаконної зовнішньої реклами в столиці стара як світ. І саме порушення вимог її розміщення цього разу додала детективну нотку до історії з ССУ. Адже згідно з Порядком розміщення реклами у місті Києві, на рекламних засобах має зазначатись номер дозволу і контакти власника.

Через відсутність вихідних даних та контактів на рекламному засобі, що є порушенням закону, депутатці не вдалося знайти власника. Але через реєстр юридичних осіб з’ясували, що ймовірною засновницею рекламної агенції може бути Ksenia Bobrovska.

“Я зараз утримаюсь від коментарів зображеного, і все ж сподіваюсь, що це є своєрідна провокація суспільної свідомості, а не реклама реальної організації. Чекаю на коментарі від авторів творіння і власників “РІА “Медіа-Авеню”. У інакшому випадку, як голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету ВР з прав людини, змушена буду звернутись до суду”, – заявляє Суслова.

Нагадаємо, З вересня стартувала масштабна соціальна рекламна кампанія проекту “Дискримінація обмежує. Протидій!”, мета якої привернути увагу населення до проблеми дискримінації та мотивувати відстоювати свої права. Соціальна реклама кампанії розміщена на лайтбоксах в Києві на Хрещатику, Майдані Незалежності та в метро. Крім того, рекламні треки кампанії транслюються на “Громадському радіо”. Реклама розповідає про дискримінацію за гендерною, віковою ознаками, місцем проживання (ВПО) та станом здоров’я і закликає громадян скаржитись на прояви дискримінації. Скарги направляються  до офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини на подальший розгляд. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: