Навчальні заклади готують правоохоронців за старою системою

Дата: 20 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Подолати корупцію у правоохоронних органах поки що не вдалося, вважають експерти.

Згідно з опитуванням близько 100 експертів по всій Україні, яке було проведене у липні-вересні, 65% вважають, що реформа судової системи та правоохоронних органів є одним з найважливіших завдань, розповідає Сергій Кіщенко, в.о. виконавчого директора Міжнародного центру перспективних досліджень.

5% не змогли відповісти на питання, 30% назвали інші варіанти – реформа державної служби, припинення військового конфлікту на сході, повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.

Серед мінусів – відкладення реформи органів освіти і підготовки та реформи служби внутрішньої безпеки на кінець, на останній, третій етап. Хоча реформа мала би починатися саме з реформи служби внутрішньої безпеки“, – говорить експерт.

За його словами, якщо є нові підходи у підготовці працівників патрульної служби, то навчальні заклади працюють, як і раніше: “Відомчі інститути і університети, підпорядковані МВС, далі продовжують готувати експертів за старою системою. І якщо ми говоримо, що за результатами реформи в нас буде нова система органів внутрішніх справ, то це виглядає недоцільним“.

Також Кіщенко відзначає, що патрульні отримують підвищену зарплату, а іншим правоохоронцям залишили зарплату на тому ж рівні, і це часто стає причиною конфліктів.

Фахівець відзначає, що багато корупційних схем ще не вдалося подолати.

“Всі ми знаємо, що можна так само за допомогою знайомих зареєструвати автомобіль, також досі є можливості придбання, наприклад, водійських прав. Так, це не так просто, як раніше, можливо, це стало коштувати дорожче, але ці негативні тенденції ще існують“, – зазначив Сергій Кіщенко.

Наступного року, за словами радника міністра МВС Антона Геращенка, має бути ухвалений закон щодо сервісних центрів та сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ. Це спростить надання послуг у галузі автомобільного транспорту, озброєння та видачі довідок. 

Геращенко зазначив, що за останній час також було ліквідовано декілька служб: “У лютому цього року був прийнятий окремий законодавчий акт, згідно з яким було ліквідовано ветеринарну міліцію та УБОЗ. Нагадаю, що, наприклад, у ветеринарній міліції працювали 400 людей. За 2014 рік було аж дві кримінальні справи – на 400 людей по всій країні, які отримували зарплату. Страшно важлива служба була“.

Серед проблем Геращенко назвав відсутність якісної системи контролю за діяльністю органів внутрішніх справ і брак фахового аналізу у ЗМІ процесу втілення реформи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter