Наступного року учні 4-х та 9-х класів не складатимуть ДПА: відбудеться інший пілотний тест для школярів

Дата: 23 Серпня 2024
A+ A- Підписатися

У 2025 році державну підсумкову атестацію (ДПА) для учнів 4-х і 9-х класів проводити не будуть. Замість цього наступного року вдруге відбудеться пілотний тест для учнів 4 класу, а для 9 класу подібний тест збираються провести у 2026 році.

Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Фото: Depositphotos

Так, в українських школах планують запровадити оновлену модель державної підсумкової атестації (ДПА).

У 2024 році вже відбулося перше пілотне тестування для учнів 4 класу. Але в Центрі оцінювання освіти вирішили утриматися від проведення тестування для всіх учнів у 2025 році. Причини цього рішення не розкрили, зазначивши лише, що проведення ДПА наступного року вважається недоречним.

Наразі очевидним є те, що у 2025 році запроваджувати таке оцінювання для всіх четвертокласників не є доречним, натомість важливо продовжити роботу з удосконалення моделі оцінювання”, – підкреслили в УЦОЯО.

У 2025 році в Україні збираються провести другий етап пілотування ДПА для 4 класу. Учнів та вчителів запевняють, що результати цього тестування не вплинуть на річні оцінки школярів, а будуть використані для вдосконалення системи тестування.

Окрім тестів з мови, літератури та математики, у майбутньому планується додати оцінювання з таких предметів, як громадянська освіта, історія, іноземні мови та природничі дисципліни.

В УЦОЯО зазначають, що розробка моделі оцінювання для учнів 9 класів є значним викликом, оскільки навчання за різними програмами відрізняється.

Водночас найімовірнішим форматом проведення ДПА для 9 класів буде компʼютерне тестування, результати якого будуть доступні як для вчителів, так і для учнів.

У 2026 році деяким освітнім закладам запропонують взяти участь у пілотному проєкті ДПА для 9 класів, причому участь буде добровільною.

Нагадаємо, що цього навчального року очне навчання за місцем фактичного перебування для дітей-переселенців є необов’язковим. Водночас, якщо батьки бажають, вони можуть перевести дитину на очне навчання в найближчу школу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter