Наслідки підриву Каховської ГЕС: у Миколаєві закрили понад 20 точок видавання води та заборонили вилов риби
У Миколаєві тимчасово зупинили роботу більш ніж 20 точок видавання безкоштовної очищеної води на базі “Миколаївоблтеплоенерго” через перевищення норм шкідливих речовин.
Про це повідомляє ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”.
“Російські окупанти підірвали Каховську ГЕС, і станція повністю опинилася під водою. Наслідки скоєного торкнулися й Миколаєва. За окремими адресами було зафіксовано зміну хімічного складу води та прийнято рішення про тимчасове призупинення роботи понад 20 точок видачі води задля безпеки людей”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що джерелом водопостачання точок видавання очищеної води в місті є свердловини й централізований водогін. Підприємство за власної ініціативи щотижнево проводить забір з кожної точки, що працює для населення, для подальшого власного лабораторного дослідження на жорсткість, вміст солей, рН, сульфати, хлориди, залізо, магній, хлор, нітрати тощо. Крім того, дослідження здійснює й ДУ “Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.
У відомстві наголошують, що наразі фахівці підприємства проводять там регламентні роботи, щоб відновити видавання якісної води населенню.
Крім того, з 15 червня до 1 липня в річках Миколаєва та морі заборонили купатися та ловити рибу.
Як повідомив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, ця заборона також пов’язана з підривом росіянами греблі Каховської ГЕС.
Зазначається, що з 15 червня до 1 липня на території Миколаївської області введено повну заборону на:
- купання в Чорному морі, Бузькому та Дніпро-Бузькому лиманах, річках Інгулець, Інгул та Південний Буг нижче за м. Нова Одеса;
- любительський та промисловий вилов водних біоресурсів в Чорному морі, Бузькому та Дніпро-Бузькому лимані, річках Інгулець, Інгул та Південний Буг нижче за м. Нова Одеса;
- реалізацію водних біоресурсів без документів походження та/або виловлених з вищезазначених водних об’єктів.
Як повідомлялося, вночі 6 червня російська армія підірвала дамбу Каховської ГЕС. На Херсонщині розпочали евакуацію населення з небезпечних місць, для яких був ризик затоплення.
16 червня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що за певними показниками шкідливі речовини в річці Дніпро перевищені у 28 тисяч разів. Тож, за його словами, вся акваторія нижче за Каховську дамбу не придатна для використання, для купання.
Нагадаємо, що Україна вимагає від ООН визнати підрив Каховської ГЕС екоцидом та геноцидом українців. Також Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду щодо підриву ГЕС, а представники суду вже побували в затоплених Херсоні та Антонівці.
Кореспондентка ZMINA з’ясовувала в Гаазі, як можна домогтися відповідальності за підрив Каховської ГЕС у міжнародних судах.