Насильство проти журналістів у Європі зростає – ОБСЄ
Насильство та погрози проти журналістів у країнах-членах ОБСЄ зростають. Про це у своїй доповіді на засіданні постійної Ради ОБСЄ у Відні заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.
Про це повідомляє Укрінформ.
Арлем Дезір зазначає за останні чотири місяці у регіоні ОБСЄ було вбито чотирьох журналстів: Кіма Уолла в Данії, Орубу і Халлу Баракат у Туреччині, Дафну Каруану Галіцію на Мальті. Він наголосив, що держави-члени ОБСЄ мають активізувати зусилля для захисту свободи слова, а безпека журналістів є його головним пріоритетом.
“Після прийняття Мандату 20 років тому багато держав-учасниць зміцнили свої правові рамки щодо захисту свободи ЗМІ й скористалися можливостями цифрових ЗМІ для розширення участі громадянського суспільства, плюралізму й доступу до інформації. Але у багатьох відношеннях свобода ЗМІ нині під більшою загрозою, ніж будь-коли з моменту створення Офісу”, – каже Дезір.
Він також нагадав, що звинувачення в підтримці тероризму використовуються для арештів та переслідування журналістів.
“Сьогодні понад 170 журналістів перебувають під вартою по всьому регіону ОБСЄ, хоча зосереджені у кількох країнах. Я невпинно закликаю до їх звільнення”, – сказав він, не назвавши країни.
Арлем Дезір обіймає посаду представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ з липня 2017 року. Відтоді в Офіс надійшло 109 повідомлень про випадки порушення свободи ЗМІ у 31 з 57 держав-учасниць ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.
Раніше Арлем Дезір заявляв про намір перевірити стан свободи слова в окупованому Криму. “На півострові тривають репресії щодо деяких активістів-стримерів, діє заборона на незалежне висвітлення подій, а також витісняються всі найбільші кримськотатарські медіа”, – зауважив він.
Також Дезір висловлював занепокоєння щодо практики затримання та висилки з України іноземних журналістів та засудив поліцію, яка побила та затримала журналістів під Святошинським судом у жовтні.