Нападники на одеського активіста Устименка вийшли на волю в залі суду

Дата: 07 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

Нападники на одеського активіста Віталія Устименка отримали чотири роки в’язниці й були відпущені в залі суду: вони відсиділи два роки в слідчому ізоляторі, а ще два роки відбуватимуть умовно.

Таке рішення ухвалила колегія судів Приморського районного суду на чолі із Сергієм Кічмаренком, передає кореспондент видання ZMINA.

Обвинувачені Станіслав Руденко і Юрій Гаврилюк слухають рішення суду. Фото: Максим Пшибишевський 

Судді визнали Станіслава Руденка і Юрія Гаврилюка винними в хуліганстві – частина 4 статті 296 Кримінального кодексу України. Руденка також визнали винним у зберіганні зброї, частина 1 статті 263 Кримінального кодексу: під час затримання в нього знайшли 30 набоїв різних калібрів. Сам він заявив, що ніс їх здавати в поліцію, – за це він отримав три роки в’язниці, але менший термін був поглинений більшим за “хуліганство”.

Судді перебували в нарадчій кімнаті з 4 грудня і вирішили, що доказів замовності злочину обвинувачення не надало в достатньому обсязі. Тому вони змінили кваліфікацію із замаху на навмисне вбивство на легшу “хуліганку”.
Руденко і Гаврилюк були затримані у вересні 2018 року – через три місяці після нападу на Устименка. Вони повністю заперечували свою провину в злочині й стверджували, що не нападали на активіста.

Віталій Устименко у суді. Фото: Максим Пшибишевський 

Обвинувачення і сам Устименко наголошували на тому, що це був злочин на замовлення. У залі суду допитали можливого посередника в справі, Євгена Лисицького, але він також заперечував свою провину. Раніше, як повідомляла ZMINA, Офіс генерального прокурора повернув до Одеси окреме провадження про розшук і встановлення замовників нападів на одеських активістів, зокрема Устименка.

Оголосивши вирок, Кічмаренко наголосив, що фактично бойовий досвід і численні нагороди стали пом’якшувальним фактором для вироку, та нагадав, що наступні два роки для обвинувачених – це випробувальний термін. Протягом цього часу, якщо вони скоять будь-які злочини, умовне покарання за напад на одеського активіста може стати реальним. Цивільний позов потерпілого задовольнили частково – зменшили солідарне грошове стягнення з Гаврилюка і Руденка зі 150 до 25 тисяч гривень.

І захист обвинувачених, і сам Устименко планують подавати апеляцію на судовий вирок. Адвокати обвинувачених Андрій Фатєєв і Сергій Грибенников намагатимуться зняти з клієнтів будь-яку провину, а потерпілий – доводити, що покарання є занадто м’яким, а кваліфікація неправильною.

Нагадаємо, на Віталія Устименка 5 червня 2018 року напали з ножем  двоє невідомих поблизу одеської філії Суспільного телебачення, де Устименко вів програму “Тема дня”. Поліція кваліфікувала справу як замах на вбивство й оприлюднила фото підозрюваних.

25 вересня того ж року поліція затримала двох чоловіків – Станіслава Руденка та Юрія Гаврилюка – у Донецькій та Дніпропетровській областях. Їм оголосили підозру та заарештували. 

У червні 2019-го справу почали розглядати по суті. 

Читайте також: Як в Одесі судять нападників на керівника “Автомайдану” Віталія Устименка

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: